• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

DÜNYA KOLEJİ’NDEN HEM EĞLENDİREN HEM ÖĞRETEN ETKİNLİK

Bynehir nagehan sayal

May 28, 2022

Özel Dünya Eğitim Kurumlarında, 5. Sınıf öğrencilerinin İngilizce ve Almanca olarak 6 ülkenin kültürlerini tanıttıkları etkinlik okulun bahçesinde gerçekleşti.

Hindistan, İngiltere, Fransa, Japonya, Almanya ve İspanya ülkelerinin stantlarının bulunduğu etkinlikte ülkelerin tarihini, coğrafyasını, dansını ve yemek kültürleri İngilizce ve Almanca olarak velilere sunum yapan öğrenciler, daha sonrasında ülkelerin dans gösterilerini sergilediler.

İngilizce Öğretmeni Ayşen İmer, “Sene başından bu yana ülkeler adına öğrencilerimizin farklı çalışmaları var. Etkinliğimizde Japonya, Hindistan, İspanya, Fransa, İngiltere ve Almanya olmak üzere, ülkelerimizin girişlerinde pasaport görevlilerimiz var. Bu görevlilerde velilerimizin giriş aşamasında pasaportlarını kontrol ediyorlar. Örnek olarak Japonya’da 8 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin Japonya’nın ekonomisini, yemek kültürünü, tarihini, coğrafyasını, eğitim sistemini velilerimize İngilizce- Türkçe olarak sunum yaptılar. Yemek kültüründe olan öğrencilerimiz ise o ülkelere ait farklı yemekleri tanıtmak üzere simgesel yemekler getirdiler. Güzel ve eğlenceli anlar yaşadık” diye ifade etti.

İngilizce Öğretmeni Aslı Yılmaz, “Bu yıl 5. Sınıflarımızla farklı bir çalışmaya imza atmak istedik. Çünkü çok uzun yıllardır sadece drama gösterileri yapıyorduk. Öğrencilerimizle 6 farklı ülkenin yemek kültürünü, coğrafyasını ve tarihine dair bir şeyler öğrenmek ve öğretmeyi hedefledik. Tabi ki bunu İngilizce ve Almanca dillerinde yaptık. Böylece öğrencilerimiz hem iki dili pekiştirmiş oldular, hem de eğlenceli ve eğitici bir çalışma eşliğinde velilere sunmuş oldular” dedi.

Öğrenci Elif Naz, “Bugün dans yaparken çok heyecanlandım. Gözlerim çekik olduğu için öğretmenlerim Japon olmamı istediler. Japonya’nın kültürünü çok sevmedim, çünkü damak tadımız ve sosyal aktivitelerimiz birbirine çok uyuşmuyor” diye ifade etti.

Öğrenci Taha Berat Eskici, “Çok heyecanlıydım, zorlandığım ve takıldığım yerler oldu. İspanyol kültürünü çok beğendim” dedi.

Öğrenci Kuzey Kapucu , “Güzel bir etkinlik oldu. Ülkeleri, yemekleri her şeyi öğrenmiş olduk. Güzel bir gündü bence” diye ifade etti.