• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

YILMAZLAR, 500 GÜNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI

Bynehir nagehan sayal

Tem 14, 2022

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ’da görev aldığı 500 günlük süre içerisinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

Adım Adım Emek 500 Günlük Hizmet

Adım Adım Emek 500 Günlük Hizmet sloganı ile dün akşam düzenlenen toplantıya bir çok misafir katıldı.Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi Beydağ İlçe Başkanı Şakir Başaran konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra Başkan Yılmazlar, Beydağ Belediyesi’nde şimdiye kadar 2 milyon borç ödendiğini belirtti.
Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 500 günlük süreçte yaptıkları çalışmaları ilçe örgütüne anlattı. Başkan Yılmazlar Belediye’de ilk göreve geldiklerinden bu yana yapılan çalışmaları ve yapılacak olan projeleri tek tek anlattı. Yılmazlar, “Bugün Beydağ Kalesinde toplanma amacımız geçmiş dönemde başlatılan Beydağ Kalesi Uyanıyor adlı projenin devam ettirilerek büyük bir aşama kaydetmemizdir. Rekonstrüksiyon çalışmaları tamamlandığında ilçe tarihimize büyük bir ışık tutacak olan kalemiz Kent Müzesi olarak kullanılacak. Bu akşam bu tarihi mekanda sizlere hizmetlerimiz anlatıyor olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Belediyemizin gülen yüzü Tayfun kardeşimizi rahmetle anıyorum

Başkan yılmazlar, “Geçen ay trafik kazasında kaybettiğimiz Belediyemiz Fen İşleri personeli Tayfun kardeşimiz bizi hiçbir zaman kırmadı, ne zaman ne iş yapılacak olsa hemen koşar hiç hayır demezdi, kendisini rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu

Başkan Yılmazlar,” 5 bin yıllık tarihe sahip Bizanslılardan kalma Beydağ Kalesi restorasyonu tamamlandığında turizm açısından ilçemiz önem kazanacak, ekonomi canlanacak.Buradaki amacımız Beydağlılara daha iyi hizmet etmek, ekmeklerini büyütmek.” dedi. Ayrıca ilçe turizmine büyük katkı sağlayacak olan yaklaşık 500 km olacak olan Efeler Yolu Projesi için Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Özkaya bilgi verdi.


Korona virüs salgınında vatandaşlarımızı arayarak Beydağ’da çeşitli çalışmalar yaptıklarını esnafa destek olduklarını, salgın sürecinde ayrıca dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, ilçe için önemli çalışmalar yapacağını dile getirerek, “Beydağ Belediyesi Sosyal Tesisleri ve Pazaryeri Projemiz hazır, İzmir Büyükşehir Belediyemiz katkıları ile bu güzel kompleksi ilçemiz vatandaşlarına sunacağız.”

“Şehit Başaran Kahraman Parkımızın yapımı devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yok. En kısa sürede tamamlanarak Cumhuriyet Mahallesi sakinleri orada rahat bir nefes alacaklar.”dedi.

 “Ham madde değil son madde olarak satacağız”

Belediye Başkanı olmadan önce kafasında Kestane Festivali yapma düşüncesi olduğunu belirten Başkan Yılmazlar, “ 27 Ekim 2019’da gerçekleştirdiğimiz Kestane Festivali ilçemiz için büyük önem ars etmekte. Çünkü Bursa’ya giden kestane şekeri olan kestanelerin neredeyse tamamı bizim bölgemizden gidiyor, ancak herkes “ Bursa Kestane Şekeri” diyor, bizler artık Beydağ Kestanesini herkese duyuracağız, tanıtacağız. Festivalimize katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in de dediği gibi ham madde olarak değil son madde olarak satacağız, çiftçimizi ekonomimizi canlandırıp katma değerimizi arttıracağız.”dedi.


Beydağ’daki sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Yılmazlar “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer  ile birlikte ilçemizde 130 üretici aileye 520 adet küçükbaş hayvan dağıttık, 1. Uçurtma Şenliği düzenledik, pandemi döneminde milli bayramlarımızı evlerimizde yine coşku ile kutladık, kooperatiflerimizi desteklemeye devam ettik.” Diyerek 500 günde neler yaptıklarını 2 saat boyunca uzun uzun anlattı ve sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ” Pandemi nedeni ile yapamadığımız ertelediğimiz tüm projelerimize  ilerleyen süreçlerde başlayacağız. Birçok projemiz var. Bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Barınak, Belediye Hizmet Binası, Beyköy Meydanı Düzenleme, Çarşı Merkezi Düzenleme, Baraj Önü Sera, Yüzme Havuzu gibi bir çok projemiz için adımlar attık. En kısa zamanda gerçekleştirmek için daha çok çalışacağız” dedi