• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

YILDIRIM “ERDOĞAN’I REKOR OYLA SEÇTİRECEĞİZ”

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım dün Ödemiş İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Küçük Menderes Dünden Bugüne Yol Arkadaşlarımızla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” kapsamında Ödemiş teşkilat buluşmasına katıldı. Ödemişliler Yıldırımı mehteran takımı eşliğinde karşıladılar.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Milletvekilleri Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Yaşar Kırkpınar, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak, Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Selçuk İlçe Başkanı Hakan Bayraklı, Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Bayındır İlçe Başkanı Veysel Bakıcıol, Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, Beydağ İlçe Başkanı Ogün Asil Aydoğdu, Kiraz İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, meclis üyeleri ve çok sayıda teşkilat üyeleri katıldı.

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, “AK Parti bir vefa hareketidir. AK Parti Türkiye’nin bağrından doğmuştur. Partimizde eski ve yeni diye bir şey yok. AK Parti kutlu bir yürüyüşün adıdır. Bugün bu tablo, bu topluluk bize AK Parti’nin bize başından beri birlikte yol yürüdüğü şartlar ne olursa olsun beraberliğimizin, kardeşliğimizin artarak devam ettiğini bize gösteriyor. 15 seçime girdik ve her seçimde açık ara önde kapattık ve 20 yıldır Türkiye’nin dağ gibi sorunlarını dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Bunda en büyük katkı siz değerli yol arkadaşlarımızındır. Liderimiz milletin adamı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz de bayrak yarışı müsabakalardaki gibi değildir. Biz de bayrağı veren de alan da koşmaya devam eder. Durmak yok yola devam, diyoruz” dedi.

“AK PARTİ BİZİ 100. YILA TAŞIYAN İKTİDARDIR”

2023 seçimlerini önemini vurgulayan Binali Yıldırım, “Yeni bir seçime hazırlanıyoruz. 2023 çok önemli. AK Parti ülkemizi 100. yıla taşıyan iktidardır. Türkiye, 100 yılın 5’te 1’ini, 20 yılını Türkiye AK Parti ile geçirdi. Dönüp arkamıza bakalım. Kim neler yapmış, neler yapmamış? Yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Türkiye’yi doğudan batıya, kuzeyden güneye birbiriyle buluşturduk. Ama bir şeye çok ama çok dikkat ettik, ‘Yolları böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz’. ‘Ay yıldızlı bayrağımıza yan bakanın canına okuruz’ dedik. Bütün terör örgütlerinin kökünü kazıdık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Demir yollarını tekrar ülke gündemine getirip hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. İletişimde akıl yolların da internette Türkiye’yi bir baştan bir başa geniş iletişim ağlarıyla donattık. Şehir hastaneleri hayat kurtarıyor. Koronavirüs belasıyla karşı karşıya kaldık. 3 yılımızı aldı. Eğer o şehir hastaneleri olmasaydı o sağlık sistemi olmasaydı sonucun ne olacağını iyi biliyoruz. Vaktiyle şehir hastanelerine karşı çıkanlar, ‘Kimlere menfaat sağlıyorsunuz?’ diye hep karşımızda duranlar bir özür bile dilemedi. Önemli değil. ‘İşimiz hizmet, gücümüz millet’ diyerek yola devam ediyoruz.”

‘YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZMIŞ’

29 Ekim’de Cumhuriyet’in 100’üncü yılının tamamlandığını dile getiren Yıldırım, partililere seçim için çok çalışmaları gerektiğini söyleyerek, “Yeni bir yüzyıla giriyoruz. Türkiye’yi ikinci yüzyıla taşıyan iktidarın adı AK Parti, liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. İkinci yüzyılın ilk seçiminde 2023’de dünya lideri, memleket sevdalısı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor oyla seçmeye hazır mısınız? Yeni bir zafere var mısınız? Ak kadınlar, Ak gençler, ana kademe hazır mısınız? Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. 15 sefer mindere çıktılar hepsinde yenildiler. Ümit iyi bir şeydir. Onlarında hakkı. Ama buna karar verecek olan 6’lı masa değildir. İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 artı 1’den geçer. Bu 6 artı 1 masası ne diyor? Bu masada oturanların memleket meseleleri için bir şey dediğini duydunuz mu? Bunlar 3 konuda anlaşıyor; biri masanın etrafında bir sonraki toplantı ne zaman yapılacak? Masada hangi yemekler olacak? Ve Erdoğan’ı indireceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz de en azından öyle hayal ediyorsunuz da ondan sonra ne olacak? ‘Orasını bize söylemediler, bize sadece indirmek için çalışın’ dediler. Bu millet her seferinde iktidarına sahip çıktı, liderine sahip çıktı. İşte Ödemiş işte AK Parti” dedi.

‘2024’ÜN YOLU 2023’DEN GEÇİYOR’

Seçimlere yaklaşık 8 ay kaldığını hatırlatan Binali Yıldırım, “Sahalar ısınacak. Karış karış Menderes vadisini dolaşmaya hazır mısınız? Bu heyecanla ve enerjiyle yeni başarılara birlikte yürümeye var mısınız? 2023’de yeniden destan yazacak mıyız? 2024’ün yolu 2023’den geçiyor. Çok çalışacağız. Bütün kardeşlerimizle her gönüle gireceğiz” ifadelerini kullandı. “Vur vur inlesin Tunç Soyer dinlesin” sloganlarına “Değmez” diye yanıt veren Yıldırım, az konuşup çok iş yapmaları gerektiğini vurguladı. Yıldırım, daha sık İzmir’e geleceğinin sözünü verip, “20 yılda yüz yıllık sorunları çözdük mü? Ülkemizi dünyanın parmakla sayılacak ülkeleri arasına sokmaya hazır mıyız? Bunun yolu 2023’den geçiyor. Daha çok çalışıp daha çok kardeşimizin gönlüne gireceğiz. Rabbimiz bize iki kulak bir ağız vermiş. İki dinle bir konuş” açıklamalarında bulundu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Beydağ, Ödemiş ve Kiraz. Bu 7 belediyenin şu anda 2 tanesi bizde. 7’de 7 istiyoruz. Var mısınız? 2023’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bir defa daha en yüksek oyla seçtireceğiz. Var mısınız? Ama bu sefer faklı bir şey olacak İzmir’de de Cumhur İttifakı birinci olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu iddiayı ortaya koydu. Bizde onu mahcup etmeyeceğiz. Milletvekillerimizle birlikte gece gündüz çalışarak hep beraber zafere ulaşacağız. Önce zafere ulaşmak için güçlü bir teşkilat lazım bunun için vefa olması lazım. Geçmişi olmayanın geleceğiz olmaz. Onun için göreve geldiğimizden bugüne geçmişle geleceği buluşturduk” dedi.

Milletvekilleri adına konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Gerçekten Türkiye’nin her karış toprağında, havasında, yolunda, iletişiminde her alanında çok büyük emekleriniz var. Bizde siyasette sizlerin teveccühleriyle ve sizleri örnek alarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bugün Parlamentoda, Türkiye’de ve özellikle bölgemizde AK Parti’mizin gelmiş olduğu noktaya baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde özellikle Rusya’da, Ukrayna’da bizler böyle bir davanın mensubu olmaktan, AK Partinin müntesibi olmaktan, sizlerle birlikte bu kutlu yolu yürüyor olmaktan ve bu kutlu çatıları sizlerle birlikte paylaşıyor olmaktan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.