• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

YAZAN GAYRİMENKUL ÖDEMİŞ’TE AÇILDI

Bynehir nagehan sayal

Eki 1, 2022

Ödemiş’te gayrimenkul, tadilat ve dekorasyon sektörüne yeni soluk getirmek isteyen Yazan Gayrimenkul düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İşletmeciliğini Tayfun Yazan ve Melike Bilgen Kutluer’in yaptığı Yazan Gayrimenkul, Akıncılar Mahallesi Şair Eşref Sokak No:5-7’de açıldı.

Açılışa, CHP 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Gazeteci/Yazar Mustafa Ali Fırtına, Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hülya Tunç, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Fırtına, “Ekonominin bu denli zor olduğu küresel zorluklardan geçtiğimiz bu dönemde girişimci olmak inanın hiç kolay bir şey değil. Bu cesaret ister, özgüven ister. Sektörde birçok aynı işi yapan insanların olmasına rağmen bu işi yapıyor olmak daha bir cesaret ister. Ama tam da bu noktada şunu söylemen geçemeyeceğim, ‘Ağılda bir oğlak doğsa ovada otu biter’ der bir atasözü dolayısıyla bu işi ne kadar yapan insan olursa olsun Cenab-ı Allah her canlının rızkını ayırmıştır. Yeter ki ticaretimizi düzgün yapalım, kardeşlik hukukunu bozmayalım. Bu nedenle bu işi yapan kaç kişi olursa olsun bize emir olunduğu gibi ticaret yaparsak hem para kazanırız hem dost kazanırız. Sadece para kazanmak değil mesele dost kazanmaktır. Yüce Allah mukaddes kitabımızda Nisa Suresi 29. Ayette diyor ki; ‘eğer ticarette karşılıklı rızaya dayanıyorsa o ticaret meşrudur’ diyor. Dolayısıyla yaptığımız işlerde hem alıcının hem satıcının hem yatırımcının rızasını arıyor olmanız lazım ki o ticaret meşru olsun ve helal bereketli paralar kazanalım. Bu anlamda iki genç kardeşimizin çıktığı bu yolda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Melike Bilgen Kutluer, “ 7 yıldan beri emlak işi içerisindeyim. Bu yürüdüğüm yoldan Tayfun kardeşimle beraber devam ediyoruz. Gayrimenkul alım, satım, tarla, ev, KOSGEB, bütün taşınmazlar, yeni iş yeri açacak bütün arkadaşlar bize uğramadan iş yeri açmasınlar hibelerden faydalandırıyoruz. İş yeri açışlarıyla ilgili tapu takip işleri yapıyoruz. Halkımıza hizmet vermeye başlıyoruz inşallah”

Tayfun Yazan, “Melike ablayla çıktığımız bu yolda yaşımız gereği heyecanlıyız. Allah bizi muvaffak etsin” dedi.