• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“YAZA MERHABA” ADLI RESİM SERGİSİ ÖĞRETMEN EVİ’NDE AÇILDI

Bynehir nagehan sayal

Haz 4, 2022

Ödemiş Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlediği “Yaza Merhaba” adlı resim sergisinin açılışı Ödemiş Öğretmen Evi’nde gerçekleşti.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Berna Derin liderliğinde sanat ve tasarım atölyesi öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen sergide, öğrencilerin farklı tasarım ve teknikleri kullanarak yaptıkları eserler beğeniye sunuldu. Açılışta müzik öğretmeni İnan Ödemiş önderliğinde müzik atölyesi öğrencileri tarafından piyano dinletisi yapıldı.

Sergi açılışına, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Berna Derin, “Ödemiş Bilim ve Sanat Merkezi olarak, bu sene resim atölyesi öğrencilerimizle birlikte ilk resim sergimizi açtık. Çocuklarımızın sanata olan ilgisiyle birlikte onların ilgi alanlarına yönelik bütün çalışmalarımızı burada derledik ve sizlere sunduk. Bizim okulumuz bölgeye hitap eden üstün yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı bir kurum, burada öğrencilerimiz hem sanatsal hem de bilimsel olarak da tüm alanlarda eğitim alıyorlar. Biz sadece sanat kısmında bu ayağı temsil ediyoruz. İlkokul ikiden, lise sona kadar gruplarımız var. Öğrencilerimiz burada ellerinden geldiği kadar çabayı göstererek sanata iştirak ediyorlar. Buraya gelen Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve misafirlerimize destekleri için teşekkür ederim” dedi.

Ödemiş BİLSEM Müdür Yardımcısı Zeynep Arıkbaşı, “Berna hocam öğrencileriyle birlikte çok fedakarca çalıştı. Bir yıl boyunca çok güzel emekler verdiler. Berna hocama ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.