• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Ödemiş Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’ndan önce AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinden ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Ödemiş Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda CHP’li Meclis Üyesi Nazan Dönmez’ in “Selahattin Demirtaş’ın içeride olmasına karşıyım” sözlerinin ardından AK Parti ve MHP’li Meclis Üyelerinin salonu terk etmişti.

Dün akşam gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’ndan önce AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri ortak basın açıklamasında konuşan MHP’li Meclis Üyesi Ceyhun Kınlı, “Geçtiğimiz Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda tatsız bir hadise yaşanmıştı. Meclis üyemiz Derya Coşkun’a karşı bir takım yakışıksız açıklamalarda bulunmaya çalışan CHP’li Meclis Üyesi Nazan Dönmez’ i bu yakışıksız hitamlarının karşılığında sorduğumuz soruya verdiği cevapla bizlerde infial uyandırdı. “Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde olmasından rahatsız mısınız?” diye sorduğumuz soruya “Evet, rahatsızım” yanıtını verdi. Biz Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu yaklaşımı kınıyoruz. Kendisiyle aynı çatı altında aynı meclis binası altında çalışamayacağımızı buradan arkadaşlarımla birlikte deklare etmek istiyoruz. O gün vermiş olduğumuz tepkide de meclisi terk ettik. Demirtaş’a özgürlük diyen bir belediye meclis üyesiyle aynı çatı altında artık konuşulacak hiçbir şeyimiz kalmamıştır. Bizler vatana, millete, bayrağa ömrümüzü ve gönlümüzü her şeyimizi adamış insanlarız, dileriz ki belediye başkanımızda bu konuda bir hassasiyet gösterir, bu yakışıksız olayın giderilmesi için elinden geleni yapar. Ve Nazan Dönmez’ in istifasını ister” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Abdülkadir Karaerkek, “ Bilindiği üzere hain terör örgütü ile vermiş olduğumuz amansız mücadelemiz silahlı kuvvetlerimizin kahramanlık destanları ile devam etmektedir. Geçtiğimiz haftalarda maalesef hemşerilerimizden kahraman şehidimiz Turgut İçeni sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ e komşu olmak üzere son yolculuğuna uğurladık. Vatan sağ olsun. Bunların üzerine Ankara’da gerçekleşen HDP kongresinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet etmek için kurulmuş bir siyasi parti olmakla uzaktan yakından alakası olmayan terör örgütünün siyasi uzantısı olmaktan adeta gurur duyan bu topluluk terör örgütü ve bir daha asla özgürlüğüne kavuşamayacak olan bebek katilinin tezahüratları utanmadan, sıkılmadan halaylar eşliğinde zikretmişlerdir. Burada bulunanların tamamının vatana ihanet içerisinde olduklarından zerrece şüphem yoktur ki. Asıl acı olan bu topluluğa eş başkanlık yapmış 6 – 7 Ekim olaylarında onlarca sivil ve askerimizin canına, binlerce kamu ve sivil yapılara zarar verilmesinde hainleri sokağa çıkmalarını adeta emretmiş Selahattin Demirtaş için özgürlük isteyen Nazan Dönmez ve aynı düşünceye sahip her kimse esefle kınıyoruz. Bunu gururla marifetmiş gibi söyleyen bu şahısla aynı meclisi paylaşmaktan utanç duyuyor ve cumhur ittifakı olarak bu şahsın derhal istifasını ya da bağlı olduğu siyasi irade tarafından görevden alınmasını talep ediyoruz. Yaşasın güçlü, bağımsız ve bölünmez Türkiye” dedi.