• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

VATANDAŞ ŞİKÂYETÇİ, “KİMİN SORUMLULUĞUNDA İSE BU YOL YAPILSIN!”

Bynehir nagehan sayal

Mar 24, 2022

Cumhuriyet Mahallesi Sakinleri Kaldırıma Konan Taşlardan Şikâyetçi
Cumhuriyet Mahallesi Selvi Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, sokağa döşenmeyen kaldırım kenarlarına koyan taşlardan şikâyetçi
Ödemiş’te birçok kurumun yolları kazıyarak yaptığı çalışmalar sonrası Cumhuriyet Mahallesi sakinleri tarafından çalışma yapılan yola döşenmeyen ve kaldırım kenarını konan taşlar şikâyetçi.
Mahalle sakinleri yetkililere seslenerek taşları İZMİRGAZ, TEDAŞ, Telekom ve Belediye hangi kurum yapacaksa acil olarak yapılmasını istediler.
Cumhuriyet Mahallesi Selvi Sokak’ta yaşayan Hicran Öztürk, “Sokağımız aylardır bu şekilde. Defalarca kazıldı buralar. Biri kazdı bıraktı. Hep kazanlar bıraktı toz ve topraktan duramıyoruz. Kaldırımlarımızı kullanamıyoruz. Kaldırımlarımızı kullanamadığımız için yola inmek zorunda kalıyoruz. Yola indiğimiz zamanda çok hızlı bir trafik akışı var bu sokakta çünkü sanayiye giden yol var burada. Hayati tehlikemiz de var. Sefalet halindeyiz. Kaldırıma çıkamıyoruz. Türkiye’nin en batısı şehirde bu halde yaşıyoruz. Yetkililer sesimizi duysun kimin sorumluluğundaysa burası yapılmasını istiyoruz” dedi.
YAZIK OLUYOR
Aynı sokakta yaşayan Münevver Yiğit, “Bu sokak 2 yıl içinde 4 kez kazıldı. İZMİRGAZ, TEDAŞ, Telekom ve tekrar TEDAŞ kazdı. Neden bir defada iş bitirilmiyor. 2 yılda 4 kez kazıldı ve biz en az bir yılı böyle geçirdik. Bu şekilde yazık oluyor. Nasıl giderilir nasıl yapılır bilmiyoruz ama bir cevap bekliyoruz. Şu an bizi burada gördükleri için araçlar yavaş geçiyor. Normalde çok hızlı bir şekilde geçiyorlar” dedi.
BU YOL TEK YÖN YAPILSIN
İlhami Yalçın “Bu çevre yolunda ışıklardan kaçan arabalar yüzünden yolumuz dar olduğundan her seferinde kavga oluyor. Buranın tek yön olmasını istiyoruz. Geliş gidiş olması ve kaldırım kenarlarına araçlar koyulduğu için yolumuz da daralıyor. Bizlerde araçlardan kaçmaya çalışsak bile kaldırma çıkamıyoruz. Taşlardan dolayı yolumuz tek yönlü olursa rahatlamasını istiyoruz” dedi.