• Per. Kas 30th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÜZMEYİN BU ADAMLARI!

Byadmin

Tem 5, 2021

Her Seçim Sonrası Ezber; Ödemiş Kazandı!

Kim İnanır?

Yaklaşık son 20 gündür hızla yapılan basın toplantıları, sosyal medyadan üstü kapalı atışmalar, seçim günü kulisler, “sana sonucu bile söyleyebilirim”, “kesin öndeyiz” diyenler derken bir Kent Konseyi seçimini daha geride bıraktık.

Demokrasinin gereğidir birden fazla adayın olması. O günün atmosferini başka açıdan önünüze sermek isterim.  Salonda seçime ilgi büyüktü, kendinden eminler ve acaba-lı gruplar kaçamak bakışlarla birbirlerini gözlemlese de her iki başkan adayıyla da yaptığım canlı yayınlarda çok nezaketli, kendilerinden emin, benim abim, benim kardeşim nidaları ile devam eden bir süreç geçirdik.

Salonda seçim heyecanı yaşayanlar, ben nerdeyim diye düşündüğü her halinden belli garip bakışlı insanlar, yanlış yerde mi duruyorum diye iç sesleri ortalıkta dolaşanlar, seslerin yükseldiği yerden fotoğraf alabilmek için “hadi şimdi kesin kavga çıkar” diye bekleyenler derken Sonuç 84 e 59 Ödemiş Kazandı!

Sn. Mustafa Turan’a gösterdiği nezaket için bizler de teşekkür ederiz. Nezaketle sahneye çıkmış ve yine başkan seçilen Sn. Mehmet Metin Taşlı’yı tebrik etmiştir. Ben inanıyorum ki dönüşte merdivenlerden tekrar salona karışırken de aynı duygu içindeydi. Başka etkenler, başka diretmeler her iki adaya da uygulandığını düşündüğüm başka başka mobingler artık son bulmuştu.

Bence derin bir nefes aldıkları için asıl başkan adayları tekrar normal kalp atışlarını kazanmıştı.

Seçimde aklımın basmadığı tek şey; Yürütme kurulu seçilenler zaten Yürütme Kurulu Üyeleriydi.  Yani zaten varlardı. E başkan da aynı başkan.

Aman Tanrım, Yoksa hepimiz bir illüzyonun içinde miydik!

Latife ediyorum elbette J Ama düşünsenize gerçekten hem istemeyip hem de aynı ekip ve başkanla nasıl çalışılır. Üyelerimiz bize bunun da gerçekleşebildiğini göstereceklerdir.

Size bir sır vereyim mi? Ben mümkün değil çalışamazdım.

Evet eski başkana yeniden seçildiği için tekrar başarılar dilerken, salondan bazı kareleri sizinle paylaşmak istiyorum…

By admin