• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÜRETİM YOLLARI SON TEKNOLOJİ İLE GÜÇLENDİRİLİYOR…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka bir tarım mümkün” vizyonu doğrultusunda Ödemiş’in Mescitli, Emirli ve Kaymakçı mahallelerinde üretim yollarında “kireç stabilizasyon” ile zemin güçlendirme çalışması yapılıyor.

Yılda üç ürün alınan verimli topraklara emek veren üreticilerin, üretim yollarından tüm mevsim koşullarında en iyi şekilde yararlanmasının hedeflendiği çalışmalarda, yeni iş makineleriyle teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılıyor.

Mescitli ve Emirli arasındaki üretim yollarında devam eden zemin güçlendirme çalışmalarında kireç serilerek özel bir yöntemle yol zeminindeki toprakla karıştırılıyor.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Güney Yol Şube Müdürü Mustafa Kapı, Fen İşleri Daire Başkanlığı Güney Bölge Sorumlusu Hüseyin Uyan, Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Mescitli Mahalle Muhtarı Güngör Arslan, Emirli Mahalle Muhtarı Ecevit Bulut ile birlikte kireç stabilizasyon yöntemiyle zemin güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi.