• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NDEN ÖDEMİŞ’E OKUL MÜJDESİ

Bynehir nagehan sayal

Şub 22, 2022

Ödemiş’e yapılacak yeni okul ile ilgili planlamaları yapmak için Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı RıfatERİŞ ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ21/02/2022tarihinde Borsa’da bir araya geldi.

Yapılan toplantıda atılacak adımlar ve süreçler görüşülerek, bir yol haritası belirlendi.  Ödemiş’e okul kazandırılmasıyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ  ortak basın açıklamasında bulundu:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ULUSAL EĞİTİME KATKI protokolü dahilinde 154 ilçeye kazandırılacak 154 okul  içerisinde İlçemiz Ödemişimizin bulunduğunu sevinerek öğrenmiş bulunmaktayız. TOBB ’nceimzalanan Protokol dahilinde; geleceğin teminatı olan çocuklarımıza yatırımlar devam etmektedir. İş dünyası temsilcileri olarak, eğitimin ne kadar hayati bir önem taşıdığını ve kuşkusuz yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu her platformda dile getirdik, getiriyoruz. Bizler biliyoruz ki,   eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmez.Önümüzdeki süreçte TOBB çatısı altında Ödemiş Ticaret Odası ve  Ödemiş Ticaret Borsası olarak Ödemişimize bir okul yapacağız. Türkiye genelinde yapılacak olan okul projesinde Ödemiş olarak yer almaktan çok mutluyuz. Proje sürecini bir an önce tamamlayarak İlçemizi yeni okuluna kavuşturmak istiyoruz”.