• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

TORBALI’NIN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI ÇÖZÜLÜYOR

Bynehir nagehan sayal

Haz 27, 2022

Torbalı’nın en önemli sorunlarından bir tanesi olan şehir içi ulaşımı çözülüyor.  İzmir Sanat’ta gerçekleşen toplantıda İZTAŞIT modeli konusunda uzlaşı çıktığı öğrenildi.

Torbalı’nın şehir içi sorunu son buluyor

Torbalı’nın son yıllarda yaşadığı en büyük sıkıntıların başında şehir içi ulaşımı geliyor. Kooperatiflerin kendi aralarında uzlaşı sağlayamaması nedeniyle duran şehir içi dolmuş seferlerinden sonra her ne kadar şehir içi ulaşımında ESHOT otobüsleri aktif rol alsa da sorun tam anlamıyla çözülememişti. Bu kapsamda şehirci ulaşım sorununu çözmek için Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in girişimleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çok önemli bir toplantı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığı ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk, Torbalı Şoförler Odası Başkanı Muhammet Yavaş ve Şehirci Ulaşım Kooperatiflerinin temsilcileri katıldı.

TEKİN: “İLÇEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ve kooperatiflerin İZTAŞIT modeli üzerinde anlaşmada son aşamaya geldiği ve önümüzdeki aylarda Torbalı’nın şehir içi sorununun tamamen çözüleceği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu konu hakkında tüm inisiyatifini kullanacağı öğrenildi.  Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin toplantı sonrası yaptığı açıklamada “Torbalı şehir içi ulaşım sorunu için Torbalı Belediyesi, Kent Konseyi, Şoförler Odası, Ulaşım Kooperatifleri olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in başkanlığında ve ev sahipliğinde bir çözüm toplantısı gerçekleştirip, çok önemli kararlar aldık. İlçemiz için hayırlı olsun. Sayın Başkanımız Tunç Soyer’e şahsım ve ilçem adına teşekkürü borç bilirim.” ifadelerini kullandı.