• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

TORBALI’DAN ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ’NE ZİYARET

KONSEYLER ARASI İŞ BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA SAĞLANACAK

Torbalı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Alparslan Kasımoğlu, Ersin Taştan, Mehmet Vurur ve Mustafa Kapucu 18 Ağustos 2022 tarihinde Ödemiş Kent Konseyi yönetimini ziyaret etti. Ödemiş Kent Konseyi’nden Başkan Mehmet Taşlı, Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar, Yürütme Kurulu Üyeleri Av. Safiye Özçelik, Abdullah Gümüş, Tekin Alpsoy ve Turgut Akın’ın hazır bulunduğu görüşmede iki konsey arasında yapılacak iş birliği ve Torbalı Kent Konseyi’nde başlayan yeni dönem konuşuldu.

Mehmet Taşlı: “Torbalı Kent Konseyi yönetimine başarılar diliyoruz”
Ödemiş Öğretmen evinde gerçekleşen buluşmada konsey yöneticileri ilk olarak kendilerini tanıttı. Torbalı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Kapucu, Başkan Niyazi Soytürk’ün annesinin rahatsızlığı nedeniyle ziyarete katılamadığı bilgisini paylaştı.
Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Taşlı, “Torbalı Kent Konseyi yönetimine başarılar diliyoruz. Kent için bir şeyler yapmak isteyen, Torbalı’nın geleceği için söyleyecek sözü olan çok kıymetli isimler göreve gelmiştir. Seçim yarışında aday olarak kenti için duyarlılık gösteren seçilen-seçilemeyen herkesi kutluyoruz. Sayın Başkan Soytürk’ün bugün bizimle olmasını isterdik fakat sağlık her şeyden önemli, kıymetli annesine acil şifalar diliyoruz.” dedi.
 Torbalı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Kapucu, “15 Haziran 2022’de gerçekleşen seçimlerle işbaşına gelmiş bulunuyoruz. Bizden önce belli bir zamandır pasif konumda olan konseyimizi en kısa sürede aktif hale getirmek istiyoruz. Bölgemizin en istikrarlı konseyi olan Ödemiş Kent Konseyi’nin kurumsal bilgi ve tecrübesinden faydalanmak istiyoruz. Bizleri burada ağırlayan Ödemiş Kent Konseyi yönetimine teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Uçar: “Torbalı Kent Konseyi’nin yeniden yapılanmasını destekleyeceğiz”
Torbalı Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, konseyin mevcut çalışma yönergesinde çeşitli değişiklikler yapılmasına ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, Ödemiş Kent Konseyi’nden yönerge başta olmak üzere katılımcı yapıların kurulması ve işler hale getirilmesi konularında bilgi almak istediklerini ifade ettiler. Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Taşlı, Torbalı Kent Konseyi’ne her türlü bilgi ve tecrübe desteğini sağlayacaklarının altını çizerek Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar’ın bu süreçte aktif rol üstleneceğini söyledi.
Genel Sekreter Uçar, “Kent konseyi, kentteki gönüllü potansiyeli harekete geçiren, kentte yaşayan herkesi kent yönetiminin paydaşı olarak gören ve yaşanabilir kent hedefi etrafında hemşehrileri bir araya getirmeyi amaçlayan yapılar olmalıdır. Torbalı Kent Konseyi’nin yeni seçilen yönetiminin bu vizyonu paylaştığını görmek bizi mutlu etti. Torbalı’da konseyin kurumsallaşması, bilinirliğinin artması ve daha çok kişiye ulaşması için bilgilerimizi Torbalı’nın yararına sunmaya hazırız. İki yönetim arasında oluşacak sinerji, ileride birlikte çeşitli projeler gerçekleştirmemizin de önünü açacaktır. Her açıdan umut vaat eden bir iş birliğinin temelini atmış bulunuyoruz. İki ilçemiz için de hayırlı olsun.” dedi.

Şahan ailesinin acı günü
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Öğretmen Selim Şahan’ın annesi Emine Şahan’ın vefat haberi Ödemiş Kent Konseyi’nde büyük üzüntü yarattı. Konuyla ilgili Yürütme Kurulu adına konuşan Başkan Taşlı, “Üyemiz Selim Şahan bu akşamki buluşmamıza çok acı bir sebepten ötürü katılamamış bulunmaktadır. Sayın Şahan’ın muhterem annesi Emine Şahan’ın ölüm haberi bizi derinden üzmüştür. Bugün öğle namazına müteakip gerçekleştirilen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurladığımız Emine Şahan’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” dedi.