• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

TİRE BELEDİYESİ’NDEN ŞEHİDİMİZE VEFA

Bynehir nagehan sayal

Mar 28, 2022

Tire Belediyesi 22 mahallede İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattığı altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. 

İlçe genelinde 35 Milyon TL bütçe harcanarak büyük bir ölçüde tamamlanan altyapı çalışması sonrası üst yapı çalışması ve estetik anlamda park bahçe düzenleme ve peyzaj çalışmaları da devam ediyor.

Bu kapsamda İhsaniye Mahallesinde bulunan Şehit Polis Burhan Aktürk Parkı’nda zamanla yıpranan yapıyı yenilemek için çalışma başlatan Tire Belediyesi bu kapsamda parkı adına yakışır bir hale getirecek. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Tire Belesiyesi olarak gece gündüz soğuk sıcak demeden tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda İhsaniye mahallemizde tamamladığımız çalışmalar sonrası Şehit Burhan Aktürk parkında düzenleme yapıyoruz. Burhan Aktürk bu vatan için canını seve seve vermiş ve şehitlik makamına ulaşmış bir hemşerimiz. Bizde O’na olan vefa borcumuzu ödemek için Şehidimizin adına yapılan parkı yenileyeceğiz. İhsaniye Mahallemiz ve tüm mahallerimizde siz değerli vatandaşlarımızın memnuniyeti için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.