• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Tanzim Satış Yeri

Byadmin

May 27, 2021

Ödemiş Belediyesi kentte yetişen ürünlerin Büyükşehir Belediyeleri aracılığıyla büyük kentlere ulaştırılmasını sağlayacak ‘Tanzim Satış Yeri’ projesinde sona yaklaştı.

Ödemiş Belediyesi eski otogarda daha önce peron olarak kullanıldığı 330 metrekare büyüklüğündeki alanda  Tanzim Satış Yeri projesini gerçekleştiriyor.  Yerli üreticinin desteklenmesi, üreticinin emeğinin karşılığını alması amacıyla yapılan projeler arasında yer alan Tanzim Satış Yeri’nde çalışmalar hızla devam ederken, aynı zamanda meydan düzenlemesi de yapılıyor.

Çiftçinin ve tüketicinin haklarının korunduğu organik gıda satışlarını ve ekolojik gıdaya erişim sağlanmasını  amacıyla çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Mehmet Eriş; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘Başka bir tarım mümkün’ vizyonuna da entegre şekilde ‘üreticiden tüketiciye’ modeliyle kaliteli ve uygun fiyatlı et ürünlerini, üretici kooperatiflerimizden zeytinyağı ve süt ürünlerini hemşehrilerimize sunacağımız bu işletmemiz aynı zamanda Büyükşehir Belediyelerimiz ile üreticimiz ve kooperatiflerimiz arasında bir köprü görevinde olacak. Maliyetler karşısında direnmeye çalışan üreticimizin ürününün tarlada kalmaması, ana kentlere ulaştırılmasını da bu model ile sağlamak  istiyoruz. Pandemi süreci hepimize sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişmenin önemini hatırlattı. Bu yönüyle de ilk adımını attığımız Tanzim Satış Yeri, tüketicimizin bütçesine dost oluşunun yanında üreticimizin ürününe de değer katacak” dedi.

By admin