• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçen sene başlattığı fakat olumsuz hava şartlarından dolayı bitirilemeyen Ödemiş – Salihli bağlantısı olan Subatan Yaylası yolu 10 kilometrelik sıcak asfalt kaplama çalışması ile devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, “Yolumuza geçen yıl başladık fakat hava şartlarından dolayı devam edemedik. Burada Artıcak, Çağlayan, Dolaylar, Mursallı ve Günlüce mahallelerimizin yaylaları bulunuyor. Yaz kış yaşayan vatandaşlarımız var.  Yollarımız gerçekten çok kötüydü İzmir Büyükşehir Belediyemizin geçen yıl başlattığı sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başladı ve çok güzel oldu. Barbunyası, fasulyesi, karpuzu, domatesi, patatesi çok değerli, üreticilerimiz için para etmesi adına da bu yol çok önemliydi. Bu yolu Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’e, İZBETON Genel Müdürümüze, Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz. Emeklerine sağlık çalışan arkadaşlarımızın da çok güzel çalışıyorlar ve hızlı bir şekilde bu yolun biteceğini gördük.

Dolaylar Mahalle Muhtarı Fatih Kocamaner, “Buradaki yol 10 kilometre, sıcak asfaltın önemi daha fazla çünkü her türlü tarım ürünü yetiştiriyoruz. O yüzden yolun yapılması bizim için çok iyi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, İZBETON Genel Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Çağlayan Mahalle Muhtarı Hakkı Yavuz, “Yolumuzun başlamış olması çok gurur verici, vatandaşlarımız içinde kendimiz içinde yolumuzun önemi çok büyük aynı zamanda Ödemiş ve Salihli bağlantılı bir yol, Hikmet Bey sağ olsun sürekli yolumuzun takibindeydi. En kısa zamanda biteceğinden eminiz” diye ifade etti.

Mursallı Mahalle Muhtarı Osman Özbay, “Bu yolun üretim açısından çok büyük önemi vardı. Yapıldığı için memnunuz” dedi.

Artıcak Mahalle Muhtarı Nihat Bardakçı, “Subatan yolumuzun sıcak asfalt olmasının her türlü faydası var. Mahsulümüz toz içinde kalıyordu, bu konuda dertliydik. 10 kilometre sıcak asfaltımızın bizler için çok iyi oldu” dedi.

Çiftçi Alper Savaş, “Yollarımızın güzelleşmesi için çok iyi oldu. Hayvanlarımız ve mahsullerimiz değerlenecek. Başkanlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

#subatan #yayla #sıcakasfalt #izmirbüyükşehirbelediyesi #ödemiş #ödemişbelesiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir