• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“SEN, BEN, HEPİMİZ! TERTEMİZ İZMİRİMİZ”

Bynehir nagehan sayal

Ağu 20, 2022

Kirliliği önlemenin en kalıcı yönteminin kirletmemek olduğunu ve kamusal alanların temizliğine özen gösterilmesi gerektiğini hatırlatmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle İzmir’in tüm ilçeleriyle eşzamanlı olarak toplu temizlik hareketi düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sen, Ben, Hepimiz! Tertemiz İzmirimiz” sloganıyla düzenlediği eşzamanlı temizlik çalışması kapsamında Ödemiş cadde ve meydanlarında temizlik yapıldı.

İzmir’in 30 ilçesinde eşzamanlı olarak yapılan farkındalık etkinliği Ödemiş’te Mithatpaşa Caddesi’ndeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Merkezi binası önünden başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çevre gönüllüleri ve belediye çalışanları katıldı.

Mithatpaşa Caddesi, Hükümet Meydanı, Saraçoğlu Caddesi, Sağlık Caddesi ve Salı Pazarı Parkı’nda toplu temizlik yapılarak temizlemek kadar kirletmemenin önemine dikkat çekildi. Çalışmalara İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin süpürme araçları da destek verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in öncülüğünde 30 ilçede temizlik hareketi düzenlendiğini belirterek, “Bugün İzmir Büyükşehir Belediyemizin Tertemiz İzmir projesi için bir aradayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle güzel bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Temizlemek kolay, temizlemek görevimiz ama daha önemlisi kirletmemektir. Daha temiz bir kent için sorumluluk hepimizin” dedi.