• Pts. Şub 6th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

SABAHATTİN ALİ’Yİ ANLATAN ÖDÜLLÜ BELGESEL ÖDEMİŞ’Lİ İZLEYİCİYLE BULUŞTU

Eserleriyle iz bırakan usta şair, yazar Sabahattin Ali düzenlenen etkinlikle anıldı.  Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte usta sanatçının hayatının anlatıldığı, yönetmenliğini Metin Avdaç’ın üstlendiği “Sabahın Yıldızı Sabahattin Ali” belgeseli izleyiciyle buluştu.  2010 ile 2012 yılları arasında Almanya Bulgaristan ve Türkiye‘de çekilen belgesel izleyiciden tam not aldı.

Bir saat 56 süren gösterim sonrası sahneye çıkan “Sabahın Yıldızı Sabahattin Ali” belgeselinin yönetmeni Metin Avdaç ‘a Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından teşekkür çiçeği takdim edildi. Usta yönetmen Metin Avdaç ise bu jest karşısında kadınlara verdiği önemin altını çizerek çiçeklerin salondaki izletici kadınlara dağıtılmasını istedi. Sabahattin Ali’nin hayatıyla ilgili önemli bilgiler de veren Metin Avdaç emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş sosyal medyadan yaptığı açıklamada,

“Türk edebiyatının dev ismi Sabahattin Ali’nin unutulmaz satırları ve dizelerinin ışığında büyük bir hüzünle son bulan yaşam öyküsünü Metin Avdaç’ın yönetmenliğinde “Sabahın Yıldızı Sabahattin Ali” belgeseli ile izledik. Yüreğimize dokunan bu çalışma için emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.