• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

POLİSTEN VELİLERİNE SEMİNER

Bynehir nagehan sayal

Eyl 22, 2022

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu En İyi Narkotik Polisi: Anne projesi kapsamında anne ve anne adaylarını bilgilendirmeye devam ediyor. Okulların açılması ile birlikte okullarda düzenlenen veli ve okul aile birliği toplantılarına katılarak bilgilendirme çalışmalarına devam eden polis, dünde Kutsan Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen veli toplantısına katılarak katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

İlçe Emniyet Müdürü Özgür Dinç’in de bizzat katıldığı seminerde, İlçe Emniyet Müdürü de velilere bir dizi uyarıda bulundu. Çocukların ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için ailelerin üzerlerine düşen görevlerden bahseden Özgür Dinç’in ardından ise, İzmir Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli eğitmenler tarafından velilere uyuşturucu madde kullanımı, önlemesi ve fark edilmesi konularında bilgilendirme yapıldı.

Son olarak Toplum Destekli Polisler tarafından velilere KADES uygulamasının tanıtımı yapılırken, uygulamanın kız öğrencilerin telefonlarında da yüklü olmasının önemi anlatıldı. Seminer son olarak katılımcılara bilgilendirici broşür dağıtımı ile sona erdi.