• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖTO TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ (KİK) 40. TOPLANTISI’NDA

Bynehir nagehan sayal

Kas 23, 2021

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ, İzmir’de gerçekleşen Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) 40. Toplantısına katıldı.

TOBB Başkanı ve Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nunmoderatörlüğündeki toplantıya; T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi Üyesi, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Peter Clever, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi NikolausMeyer-Landrut, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi, Dış İlişkiler Bölüm Başkanı DimitrisDimitriadis katıldı. Avrupa Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktör Yardımcısı MaciejPopowski ise video konferans yoluyla toplantıya iştirak etti.

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) 40. Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı ve Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu KİK’in Türkiye Kanadı’nın, Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri, Türkiye’nin ekonomik, iş, sosyal ve insani yaşamının dönüşümü için bir yol haritası ve reçete olarak gördüğünü vurguladı.​