• Çar. Ara 6th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

OSMAN ÖZTÜRK, “KOOPERATİFİMİZİ KÖYLÜMÜZ İLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Bynehir nagehan sayal

Şub 5, 2022

Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk, adaylık açıklamasının ardından kongre çalışmalarına köylerdeki üreticilerle bir araya gelerek başladı.

Tire Süt Kooperatifinin mart ayında yapılacak olan kongresinde aday olduğunu doğup büyüdüğü köy olan Karateke Köyünde açıklayan Osman Öztürk, kongre çalışmaları kapsamında üreticilerle bir araya geldiği programlara başladı.

Başkan Adayı Öztürk bu kapsamda Alaylı ve Kurşak köylerindeki üreticilerle bir araya gelerek onlara  hitap etti ve soruları cevapladı.

Öztürk konuşmasında köylünün sorunlarına eğileceğini yem ve süt fiyatlarındaki dengesizliği  çözüme kavuşturacaklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü, “Tire Süt Kooperatifi için Başkan adaylığımızı açıkladık. Allah izin verir de görev bize verilirse kooperatifimizi köylümüz ile birlikte yöneteceğiz. “Köylü Milletin Efendisidir” şuuru ile hareket edeceğiz. Bende sizler gibi köylü çocuğuyum. Sorunlarınızı en iyi şekilde  biliyoruz. Eğer biz kooperatifsek yumruğu bir yere hep birlikte vuracağız. Şeffaf bir yönetimle sizlere her an hesap verebilir durumda olacağız.

KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIZ.

Tire Süt Koperatifi Başkan adayı Osman Öztürk, hakkında yapılan dedikodulara da açıklık getirerek şunları söyledi. ” Adaylığımızı açıklar açıklamaz hakkımızda dedikodular başladı. Süt alım noktalarında bulunan görevlileri ve idari binada çalışanlardan bazılarını işten çıkaracağımızı söylemişler. Biz bu göreve kimsenin ekmeği ile oynamaya gelmiyoruz. Zaten Tire Süt Kooperatifine girip bir şekilde işten çıkarılanlara ödenen tazminatlar kooperatifin belinde bir kambur oluşturmuş. Bu paralar hepimizin parası. Biz göreve gelirsek kimsenin ekmeği ile oynamayacağız.  İsrafın önüne geçeceğiz. Eşit işe eşit ücret sistemini getireceğiz. Adam kayırma dönemi son bulacak. Siyaseti Kooperatife sokmayacağız. Makam odamız kapıdan girince herkesin görebileceği bir yerde olacak ve kapılar sonuna kadar açık olacak.” Dedi.