• Cts. Eyl 23rd, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖKK KADIN MECLİSİ’NDEN BAŞKAN ERİŞ’E ZİYARET

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Açelya Keskin, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Uğur Uçar 26 Eylül 2022 tarihinde Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret etti. Kadın Dostu Ödemiş hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve yeni kurulan çalışma gruplarıyla yönetsel kadrosunu güçlendiren Kadın Meclisi, yapılan toplantılarda oluşturulan öneri kararlarını Başkan Eriş’e iletti.

Eriş: “Kadın Meclisi’nin çalışmaları bizim için çok değerli”
Kadın Meclisince yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi, kentimizde yaşayan kadınlar başta olmak üzere kenti ilgilendiren çeşitli konularda çalışmalar yaparak, öneri kararları geliştiriyor. Bu çalışmalar bizim için çok değerli. Kenti birlikte yönetme hedefimize ve katılımcılığa yaptıkları katkılar için Kadın Meclisi Başkanı Sayın Açelya Keskin nezdinde meclisimizin tüm gönüllülerine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Keskin: “Kadın dostu Ödemiş hedefiyle çalışıyoruz”
Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Açelya Keskin, Ödemiş’te kadınların hayatına pozitif katkı sağlayacak çabalar içinde olduklarından bahsederek “Yürütme kurulumuz ve çalışma gruplarımızca üzerinde tartışılan ve öneriler geliştirilen konuları Ödemiş Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş’e iletmek amacıyla bu ziyareti planladık. Kadın dostu Ödemiş hedefiyle çalışıyoruz ve belediyemizin desteğiyle Ödemiş’e hizmet etmek istiyoruz. Sayın Eriş’e misafirperverliği, önerilerimize karşı gösterdiği sahiplenici tutum ve duyarlılık için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadın emeğinin değerlendirilmesi için iş birliği yapılacak
Başkan Eriş ve Kadın Meclisi yönetimi arasında gerçekleştirilen görüşmede kadın emeğinin değerlendirilmesi konusu ön plana çıktı. Bu kapsamda Ödemiş’te daha fazla kadın üreticinin el emeği ürünlerinin satışına imkân tanıyacak adımların atılması konusunda mutabakata varıldı. Detayları Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisince belirlenecek olan projeyle evde üretim yapan ve el sanatı icra eden kadınlara girişimcilik fırsatı sağlanması ve Ödemiş’te kadınların ekonomik bağımsızlığına katkı sunulması amaçlanacak.
Yaklaşık iki saat süren buluşmada ayrıca çevrenin korunması, temiz Ödemiş hedefiyle yeni farkındalık etkinliklerinin planlanması, UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne girme yolunda Birgi’yi tanıtan hediyelik ürün çeşitliğinin artırılması ve kadınlara yönelik belediye hizmetleri gibi konularda görüş alışverişi yapıldı.