• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖĞRENCİLER ÇEŞME’Yİ GÖKYÜZÜNDEN SEYRETTİ

Çeşme’ de bedensel engelli bireylerin yaşantılarına ve sorunlarına dikkat çekmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 6 öğrenci ve ailelerine uçuş etkinliği düzenlendi. Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, İzmir Havacılık Kulübü ve Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte engelli öğrenciler ve aileleri keyifli zaman geçirdiler.

Program, Alaçatı Sörf bölgesinde sabah saatlerinde başladı. Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker; her şeyin öğrenciler için olduğunu ve onları mutlu ve coşkulu görmenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. Çöker; çocuklara bu fırsatı sunan herkese teşekkür etti.

İlk defa helikoptere binen öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Etkinlikten çok memnun kaldıklarını belirten veliler bu etkinliğin hem çocukları hem de kendileri için büyük sürpriz olduğunu söyledi. Veliler kendilerine bu imkanı tanıyan başta Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı olmak üzere vesile olan herkese teşekkür etti. Etkinlik, Çeşme’nin büyülü güzelliğine gökyüzünden bakma şansı bulan öğrenciler için unutmaz bir deneyim oldu. Öğrenci ve velileri bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.