• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ’TE ÜÇÜNCÜ AYAKKABI FESTİVALİ BAŞLADI

Ödemiş’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ayakkabı Festivali’nde binlerce çeşit ayakkabı, indirim fırsatları dün gerçekleşen açılışla ilçe halkına sunuldu.

15 Ekim akşamına kadar Hükümet Meydanı yanında devam edecek festival ilk günden büyük ilgi gördü. Festivalde vatandaşlar, ayakkabıları indirimli fiyatlarla alarak alışveriş yaptı.

Festivalde konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Halk Eğitim Merkezi’nde ‘Sayacılık’ kurslarının devam ettiğini hatırlatarak, belediye olarak ayakkabıcılık sektörünü geliştirmeyi görev edindiklerini ifade etti.

Başkan Eriş, “Bugün burada 16 üreticimiz bulunuyor. Üreten, kendi markasını oluşturmuş sektörde yer edinmiş ve dünya markalarına üretim yapan esnafımız mevcut. Bu esnaflarımıza sahip çıkmalıyız. Değerli Kaymakamımız Fatih Aksoy’a buradan yerel esnafımıza güç verdiği için teşekkür ediyorum. Biz de Ödemiş Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Ödemiş ayakkabı üretim merkezi olma konumunda son yıllarda başarılı bir kooperatifçilik girişimine ev sahipliği yaptı. Bir araya gelen Ödemişli esnaflarımız ihracata başlama yolunda son yıllarda oldukça yol kat etti. Bu güzel buluşma için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ayağınıza sağlık” dedi.