• Cts. Eyl 23rd, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Ödemiş Belediyesi kurtuluşun 100. Onur yılı etkinlikleri kapsamında 125. Yıl Kültürpark’da Kafkas Şenliği düzenlendi. Etkinlikte sevilen sanatçı Gülcan Altan Kafkas Ezgileriyle Ödemişlilerle buluştu.

Etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Nüfus Müdürü Mehmet Işık, Yazı İşleri Müdürü Mahmut Yeniay, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Kurtuluşumuzun 100.Yılında birçok etkinlikler yaptık ama sonunu da böyle tatlı bir etkinlikle bitirmek istedik. Özellikle Kafkas Derneklerinin başkan ve yönetim kuruluna, kurucu başkanına emeği olan desteği olan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle Çerkeşlerin ikramları çoktur gönülleri zengindir şu anda görüyoruz. İkramlarda da emeği olan tüm kadınlarımıza, kızlarımıza, büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki Kafkas gecemiz özellikle düşündüğümüz bir gecemiz oldu. Kurtuluşun sonu mutlulukla sonuçlanmıştır. Geçmişte 1964 yılında büyük sürgün yaşayıp büyük canlar, kayıplar vererek soykırımı acılarla yaşamış olan bir halkıda unutmamız söz konusu olamazdı. Kurtuluş onlara da büyük bir değer olarak bizim hafızamızda, yüreğimizde, gönlümüzde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülke için canlarını vermiş ter akıtmış yetmemiş kan akıtmış can vermiş tüm şehitlerimizi huzurunuzda saygı, minnet ve sevgiyle yad ediyorum” dedi.