• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ’TE DÖRDÜNCÜ HALK EKMEK BÜFESİ AÇILDI!

Yaklaşık bir ay önce üç farklı yerde açılan halk ekmek büfelerine bir yenisi daha eklendi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Ödemiş Belediyesi, fırıncı esnafıyla iş birliği yaparak halka kazandırdığı Halk Ekmek Büfelerinin dördüncüsü Meşrutiyet Mahallesi ve Ulular Caddesi’nde açıldı.

Açılışa Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, meclis üyeleri, Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Ruhi Evcimen ve vatandaşlar katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Muhtarım ne zamandan beri söylüyordu, bizim mahallemizde de olsun diye. Tabii bu diğer mahallelerimizde de geçerli. Ama diyoruz ki biz, mahalle bakkalımıza esnafımıza zarar vermeyelim, onun ekmeğini küçültmeyelim. Biz onlarla rekabet halinde değiliz ama az buçuk da olsa evine fazla ekmek girenler varsa, tarlada bahçede çalışanlar için, fazla ekmek tüketenler için öncelikle ekmek sonra ise gevrek türü ihtiyaçlarını buradan karşılamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu yaparken önce insanımız diyoruz tabii ki, gıdasını da düşünüyoruz. Ramazan ayları döneminde bu işler hızlansa da hayat her gün var. Hepimiz büyük bir aileyiz diyoruz. Onun için hepimiz birer komşuyuz. İlişkilerimizi kuvvetlendirerek, güçlendirerek, toplumumuzda dayanışma örneği içinde olmalıyız. Muhtarlarımızda bizim bu işlerimizi kolaylaştırmak anlamında büyük destekçilerimizdir. Meclis üyesi arkadaşlarımızla, belediye çalışanlarımızla birlikte sizlere en iyi hizmeti verebilmenin onurunu, gururunu ve mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Muhtarıma bizleri uyarıp hızlandırdığı için, güç verdiği için teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün ekmekler bizden. Katıldığınız için, bu güzel beraberlik için hepinize teşekkür ediyorum. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum” dedi.