• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ’TE BÜYÜK ZAFER’İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Ödemiş’te coşku dolu etkinliklerle kutlandı. Genciyle yaşlısıyla Ödemişliler Büyük Zafer’in 100. Yılı için Fener Alayı’nda yürüdü. Irmak Arıcı konseriyle coşku doruğa ulaştı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında sabah gerçekleştirilen resmi programın ardından Ödemiş Belediyesi tarafından Fener Alayı ve Irmak Arıcı konseri düzenlendi. Ödemiş’te akşamı bayram coşkusu aydınlattı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, Belediye Meclisi Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve 7’den 70’e Ödemişlilerin Türk Bayrakları ve meşalelerle katıldığı Fener Alayı’na Ödemişliler de balkonlarından destek verdi. Ödemiş Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde Enstitü Caddesi, Saraçoğlu Caddesi, Sağlık Caddesi, Salı Pazarı Parkı, Şehit Süleyman Özdemir Caddesi, Namık Kemal Caddesi ve Denizciler Sokağı istikametini takip eden coşku dolu yürüyüş, Ulus Meydanı’nda Saraçoğlu Stadı önünde son buldu.

Konser öncesi alanı dolduran binlerce Ödemişli’ye seslenen Başkan Mehmet Eriş, “Bugün Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Orduları’nın Metristepe’den Duatepe’ye, Kocatepe’den, Çiğiltepe’den Bozdağlar’a zaferi getirdiği günün 100. yılındayız. 30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun. 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’un 100. Yılında ben de Kocatepe’deydim, Mangal Dağı’ndaydım. 100 yıl önce bizim bu meydanlarda böyle özgürce toplanmamız için, bu güzel vatan için, şanlı bayrağımız için kanını akıtan tüm şehitlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Başkan Eriş’in konuşmasının ardından Ağustos ayı boyunca Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Onur Yılı anısına düzenlenen Spor Şenlikleri’nde dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri verildi. 500’ü aşkın sporcunun katıldığı şenliklerin Ödemiş için güzel bir başlangıç olduğunu söyleyen Başkan Eriş, gençlerin sporla daha fazla buluşmaları için aktiviteler artarak devam edeceğini vurguladı, şenliklere katılanları ve emeği geçenleri tebrik etti.

IRMAK ARICI COŞTU, COŞTURDU

Ödül töreni sonrası Ulus Meydanı’ndaki coşku Irmak Arıcı’nın sahne almasıyla birlikte zirveye çıktı. Sevilen sanatçı şarkılarını Zafer Akşamı’nda Ödemişliler için seslendirdi. Konser sonunda Başkan Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Arıcı’ya günün anısına Efe Heykeli ve çiçek armağan etti. Konser hep bir ağızdan İzmir Marşı’nın söylenmesi ile son buldu.

10 GÜN BOYUNCA KURTULUŞ COŞKUSU YAŞANACAK

Ödemiş’te Zafer Bayramı coşkusu doyasıya yaşanırken ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Onur Yılı da dolu dolu bir programla kutlanacak. 2 Eylül’den itibaren başlayacak kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde ilçenin kurtuluş günü olan 3 Eylül akşamında Göksel, 4 Eylül akşamında da Onur Akın sahne alacak. Ödemiş Milli Fuarı, 3 Eylül Cumartesi akşamı 38. kez kapılarını açacak. 10 gün boyunca devam edecek etkinlikler 13 Eylül Salı akşamı Gülcan Altan konseri ve Kafkas şenliğiyle son bulacak.