• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ’TE “BAHARA VEDA YAZA MERHABA” ŞİİR DİNLETİSİ

Bynehir nagehan sayal

May 31, 2022

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği ‘Bahara Veda, Yaza Merhaba’ şiir dinletisi büyük beğeni topladı.

Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda, seslendirilen şiirlerin ardından Efe gösterisi sahne aldı. Şiir dinletisine katılan İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, program sonrası katılımcıları tebrik ederek çiçek takdim etti.  

Şiir dinletisine, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Jandarma Komutanı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş 1.Ağır Ceza Hâkimi Aydın Uyan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü,  İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Şık, Ödemiş Mal Müdürü Nazım Çobanoğlu, Ödemiş Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bakırlı, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Şiir Dinletisinde; ‘Baharı Bekleyen Çocuk’ şiirini Ahmet Okanoğlu, ‘İlkbahar’ şiirini Ahmet Semerci, ’Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman’ şiirini Ali Çelik, ‘Begonvil’ şiirini Cemile Özgüllü, ‘Unutulmuş Bir Yaz İçin’ şiirini Ergül Altınkaya, ‘Mazinin Hatrına’ şiirini Gökhan Yenier, ‘Ben Sana Mecburum’ şiirini Gülsüm İldun, ‘Biz Seninle’ şiirini Kemal İldun, ‘Bir Yazı Anlamak’ şiirini H. Hazel Yıldız, ‘Olsan Da Bir Olmasan Da’ şiirini Hasan Okumuş, ‘Desem Ki’ şiirini Kader Kızılsal, ‘Açsam Rüzgara’ şiirini Nazan Günenç, ‘Sen Vurdun Da Ben Ölmedim Mi?’ şiirini Yeliz Sezer, ‘Sevda Üzerine’ şiirini Ramazan Göçen, ‘Tek Hece (aşk)’ şiirini Yasemin Tellioğlu, ‘Mono Roza’ şiirini Can Başarır ve Hişar Uyan, ‘Gölcük Yaylası’ şiirini Mehmet Kamer, ‘Akıncı’ şiirini Özgür Köroğlu seslendirdi. Müzisyenler; Gitar da Cem Aslan, Kanun da Yaşar Okyay, Ney de Ozan Topal, Ud da Kerem Kasap, Bas Gitar da İlkay Tayfur, Ritim de Utku Bahar yer aldı.