• Paz. Eyl 24th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ TİCARET ODASI İLE EGE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI…

Bynehir nagehan sayal

Ara 9, 2021

Ödemiş Ticaret Odası ve Ege Üniversitesi Rektörlüğü arasında staj ve mezuniyet sonrası istihdam protokolü imzalandı. Yapılan Protokol toplantısına , Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat ERİŞ, Genel Sekreter Adnan BENGİ, Kadın Girişimciler Kurulu Başkan’ı Mualla AKGÜN, Ege Üniversitesi  Rektör Yardımcısı : Prof. Dr. Mehmet ERSAN, Ege  Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şafak CEYLAN , Ege  Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu  Müdür Yardımcısı  Doç. Dr. Funda YOLDAŞ, Ege  Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı  Dr. Öğr. Üyesi Bülent BUDAK, Ege  Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem ALAN katılım sağladı.

Yapılan protokol ile Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören öğrenciler Ödemiş Ticaret Odası’na üye işyerlerinde staj yapabilme imkanı bulacaklardır.

Bu protokol kapsamında, Bahçe tarımı, Organik Tarım, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Tohumculuk Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Süt ve Besi Hayvancılığı , Süt ve  ürünleri teknolojisi gibi alanlarda faaliyet gösteren Ödemiş Ticaret Odası Üyelerimiz ( tohum, gübre ve ilaç bayileri, süs bitkileri ve meyve fidan üreticileri, süt ve süt ürünleri üreticileri, veteriner klinikleri, Besi Çiftlikleri vb.) işyerleri için Ödemiş Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören ya da mezun olan öğrencilerden istihdam sağlayabileceklerdir.  Okulda eğitimini gördükleri işlerde çalışan öğrencilerimiz de, sahada bilgilerini pekiştirerek mesleklerinde bir adım daha ilerlemiş olacaklardır.

İmzalanan protokolün Ödemiş Ticaret Odası üyelerimize ve Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine hayırlı olmasını diliyoruz.