• Paz. Eyl 24th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ TİCARET ODASI AKREDİTASYONDA SEVİYE ATLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında 12.Dönemde Akreditasyon Sistemi’ne dahil olan 5 yıldızlı Akredite hizmet veren oda üç yılda bir gerçekleştirilen genel denetimi 14-15 Eylül 2021 tarihinde başarıyla tamamlayarak, C sınıfı statüsünden B sınıfı statüsüne yükseldi.

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu sertifika töreninde yaptığı konuşmada söz konusu sertifikanın oda ve borsaların verdiği hizmetin bir belgesi olduğunu söyledi. Akreditasyon denetim sürecini başarıyla tamamlayan 150 oda ve borsanın akreditasyon sertifikalarını alacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa temsilcilerinden bu belgelerini asmalarını rica etti.

Hisarcıklıoğlu, dünyanın bir değişim ve dönüşümden geçtiğini belirterek, TOBB ve oda-borsa camiası olarak bu değişim ve dönüşümün öncüsü olmak zorunda olduklarını kaydetti.

Türk iş dünyasının başkanı olarak, Avrupa’da, Asya Pasifik’te, İslam ülkelerinde ve Türk Cumhuriyetleri’nde oda başkanlığı ya da yönetim kurulu üyeliği yaptığını anımsatan Hisarcıklıoğlu, salgın dönemini dünyaya kıyasla Türk iş dünyasının en az etkiyle atlattığını aktardı.

M. Rifat Hisarcıklıoğlu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların kendilerini geliştirdiğini anlattı. Akredite oda ve borsaların 30’dan fazla ülkenin odaları ile proje yürüttüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların girişimcilere en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiğini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların hizmet kalitesi anlamında, Londra, Paris, Berlin’deki oda-borsa seviyesine ulaştığını vurgulayarak, tüm dünyaya sistemi ihraç edecek konuma geldiklerini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, şu an 365 oda ve borsadan 278’inin akredite edildiğini, 35’inin de sürecinin devam ettiğini belirterek, tüm oda ve borsaların akredite olmasını hedeflediklerini söyledi.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş konu ile ilgili;

4 yıldır sürdürdüğümüz Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu görevimizde birçok ilk’e imza attık.  Üyelerimizin ve ilçemizin daha iyisine layık olduğu düşüncesiyle, 4 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalar ve ortaya koyduğu performans ile Odamızı TOBB nezdinde bir üst seviye olarak kabul gören, B Sınıfı Odalar arasında olmayı başardık.

Hizmetlerimiz yaptığımız proje, üyelerimize sunduğumuz hizmet ve iş akışımızda gerçekleştirdiğimiz özverili çalışma sayesinde çalışma arkadaşlarımız ile birlikte odamızın C sınıfı akredite oda seviyesinden B sınıfına ilerlemesinden mutluluk ve gurur duyuyorum.

Bu başarının arkasında ne var; üyelerimize yönelik kaliteli hizmet anlayışı var. Yenilikçi hizmetler var. Çağın gereksinimlerine uygun altyapı var. Güçlü temsil ve yenilikçi hizmet var. Ben değil biz anlayışımız var. Kapılarımızın tüm üyelere açılması var. Odamızın yapmış olduğu lobi faaliyetleri var. Sosyal projeler, etkinlikler ve daha birçok faaliyet var.  Bu süreçte tüm Oda ve Borsaları Tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Alınan B sınıfı Akreditasyon Belgesinin tüm üyelerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ve çalışmalara destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.