• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“ÖDEMİŞ SİYASETİNİN” KAYGAN ZEMİNİ DEĞİL, IŞIK HIZIYLA PARTİ DEĞİŞİMİ!

Bynehir nagehan sayal

Kas 30, 2021

Kadrosunun imzası sonucu görevi düşen Günlü, sosyal medya hesabından hükümeti eleştiren paylaşımlar yaptığı, AK Parti ortağı MHP’ye üye oldu. CHP Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Özgür Günlü, “partisinden istifa etti”. Aynı gün MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Ödemiş İlçe Başkanı Oktay Akıllı ile birlikte fotoğraf paylaşımı yaparak MHP üyeliğini duyurdu.


24 Kasım 2021 Çarşamba günü sosyal medya hesabından “Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok şey borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun Başkanlarım...” yazısı ile birlikte Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Hamdi Halis ile fotoğraf paylaşan CHP Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Özgür Günlü, bir gün öncesi hükümeti eleştiren paylaşıma yer vermişti. Bugünde Günlü, basın açıklaması yaparak Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından CHP Gençlik Kolları Başkanlığından düşürüldüğünü iddia etti. Günlü, kendisine bu konuda haksızlık yapıldığını belirterek, açıklamada bulundu. 

BELEDİYEDE AKP KADROLARI ÇALIŞTIRILMAKTADIR Günlü, “Ödemiş Belediyesinde 2019 yerel seçimlerde her ne kadar Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı seçilmişse de AKP kadroları aynen ve hatta daha güzel yerlerde devam etmektedir. Halk arasında belediye üzerinde halen AKP’li başkan Mahmut Badem’in söz sahibi olduğu konuşulmaktadır.

Belediyenin avukatı bile eski AKP’li meclis üyesidir ve her konuda danışılan kişidir. Bu dönemde partimiz olarak işe alınan birçok arkadaşımız bu AKP’li kadroların altında ezilmek de olup işlerinden olma korkusuyla ses çıkarmamaktadır. Bugüne kadar yapılan işçi alımlarında, ki buna büyükşehir belediyesi de dahil. Daha çok ekonomik düzeyi düzgün insanlardan seçim yapılmaktadır.”

Gençlik kolları olarak yaptığım bütün etkinlik ve organizasyonların bütçesinde tamamen kendi kaynaklarını kullanılmış olup bu konuda gerek partinin gerekse belediyenin hiçbir katkısı yoktur” diyen Günlü,  bu konuda ekonomik zorla ve sıkıntıya düşmesine rağmen hiçbir zaman veryansın etmediğini söyledi.

“ÖZGÜRÜN KELLESİNİ ALIN” Günlü, “Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in “ÖZGÜRÜN KELLESİNİ ALIN” talimatı ile yönetim kurulu üyelerimden iş olmayanlara iş vaadi, işi olanlara işten çıkarma tehditi ile istifa ettirilerek benim başkanlığımın düşürülmesi çalışmalarını duyduğumda artık bu partide durmamın bir anlamı olmayacağını düşündüğüm için istifa etmeye karar verdim.

” CHP ÖDEMİŞ İLÇE ÖRGÜTÜ YERİNDE SAYIYOR Günlü, “Benim yönetimden en güvendiğim adam bile beni arayarak başkanım hakkını helal et yanımda Eriş başkan vardı. İstifa dilekçesine imza atmak zorunda kaldım demesi de bu planlı operasyonun faillerini göstermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ilçe örgütü büyümeye değil, az olsun bizim olsun mantığı ile yerinde saymaya başlamış yani kaderine terk edilmiştir üzülerek söylemeliyim ki şu anda Ödemiş cümlede Halk partisi ilçe başkanı her ne kadar Hamdi Halis olarak görülse de aslında Mehmet Eriş hem belediye başkanı hem ilçe başkanıdır.  İşçi alımlarından dahi en son Hamdi Halis başkanın haberi olmaktadır.”

PARTİMDEN İSTİFA EDİYORUM Günlü, “Partide ismi ön plana çıkmaya başlayan kişilerle görüşmelerin bile engellenmiştir sosyal medya hareketlerin bile takip edilerek ona yorum yapma buna yorum yapma onu beğenme bunu kaldır gibi basit işlerle uğraş almaktadır Ben bugün tarihi not düşürüyor seçimlere severek ve isteyerek çalıştığım babam dahi eğer ev işi çalışmazsın.  Hakkımı helal etmem dediği kişi yani başkan Eriş seçildikten sonra ona dair beslediğimiz tüm umutları yitirmemize neden olmuş ve kendisi bu partinin her geçen gün Ödemiş’te zarar görmesine sebebiyet vermiştir.  Bugüne kadar arkamda olan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanımız Burak Kotan’ı yönetimine teşekkür ederim.  Partimin daha fazla zarar görmemesi adına birçok şeyi sayın genel başkan aktarmak üzere zihnimde tutuyor.  Bugüne kadar büyük bir onurla gerçekleştirdiğim gençlik kolu başkanlığı görevimden ve çok sevdiğim partimden üzülerek istifa ediyorum. Zamanım beni haklı çıkaracağına olan inancım tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir aile şirketi gören zihniyet eninde sonunda kaybedecektir.” Açıklamaların hemen ardından sosyal medya hesabından MHP üyeliği duyuruldu.