• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Ödemiş Kent Konseyi’nden yeni seçilen yöneticilere başarı dileği

Bynehir nagehan sayal

Nis 18, 2024

Ödemiş Kent Konseyi, Nisan ayı olağan toplantısı, 16 Nisan Salı günü akşamı Ödemiş Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı. Yerel seçimlerden sonra yapılan ilk yürütme kurulu toplantısından, yerel seçimlerde seçim kazanan belediye başkanı, meclis üyeleri ve muhtarlara başarı dilekleri mesajı çıktı.

Toplantıdan sonra konseyden yapılan açıklamada, “Bölgemizde seçilen yerel yöneticilerimizi kutlar başarılı olmalarını dileriz” denildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KUTLAMA VE BAŞARI

“31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerin ardından bölgemizde seçilme başarısı gösteren belediye başkanı, belediye meclisi üyesi ve muhtarlarımızı kutluyor, kendilerine başarılar diliyoruz. Yeni seçilen yöneticilerimizin, kent yaşamını zorlaştıran unsurları acilen gözden geçirmelerini bekliyor, toplumsal yaşamı etkileyen konuları dikkate almalarını bekliyoruz.

Özellikle, masraf ve harcama gerektirmeyen, belediyelerin ön planda olan çalışmalarından temizlik ve park-bahçe bakımları konusunda hassas davranmalarını, kaldırım işgalleri gibi konularda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Gelir gider tablolarını da dikkate alarak, öz kaynaklar ile yapılabilecek çalışmalara öncelik vermelerini öneriyoruz.”

YETERLİ BÜTÇE VE ÇALIŞMA YERİ

“Kent konseyleri; çalışma alanı yasayla belirtilmiş, yarı sivil yarı resmi kuruluşlardır. Yönetim kurulu üyeleri, ilgili yerdeki resmi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından yapılan seçimle işbaşına gelirler. Harcama yapma bütçeleri kısıtlıdır.

Bu çerçevede, yeni seçilen yerel yöneticilerimizin, Kent Konseyi’nin etkinliğini arttırıcı ilişkiler içinde olmalarını bekliyoruz. Kent Konseyleri, belediye meclisleri ve ilgili yerlerdeki kurumların işlerini kolaylaştırıcı ve katkı yapıcı bir işleyiş içinde çalışan kurumlardır. Yurttaş ve hemşehri olarak, kentlerimizdeki yaşamı kolaylaştırıcı projeler üretmeye çalışıyor, bu tür projelerin de ilgili yöneticiler tarafından dikkate alınmasını bekliyoruz. Çalışma alanlarımız daha merkezi ve ulaşılabilir yerlerde olmalı, gerekli olan yasal bütçeler de ayrılmalıdır.”