• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ’NDEN TİCARET BORSASI’NA ZİYARET

Bynehir nagehan sayal

Haz 7, 2022

“Çözüm yerli üretimde”

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı ve Yürütme Kurulu Üyelerince 2 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif Aka, Meclis Başkanı Turgut Akın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gülcü ve Genel Sekreter Ali Öz hazır bulundu.
Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Aka, Ödemiş Kent Konseyi yönetimi tarafından gerçekleştirilen ziyaretten son derece memnun olduklarını ifade ederek, “Sayın Başkan Mehmet Taşlı ve Yürütme Kurulu Üyelerine ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. Toplumumuzun beklentilerine ışık tutan Ödemiş Kent Konseyimize görevinde başarılar diliyoruz.” dedi.
Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Taşlı ise konsey genel kurulunun ardından kurumları ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunmaya karar verdiklerinden bahsedip, “Bu süreçte kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarımızın seçimli genel kurullarının da tamamlanmasını bekledik ve ardından ziyaretlerimize başladık. Kent Konseyi Yönetmeliği’nin bize yüklediği görevler kapsamında kentimizde ortak aklı hâkim kılmak için tüm kesimlerin sorun, öneri ve taleplerini bilmemiz gerekiyor. Yapmış olduğumuz kurum ziyaretlerinde edindiğimiz bilgi ve kanaatler ışığında kapsamlı bir rapor hazırlayarak bunları merkezi yönetim temsilcilerinin ve yerel yönetimlerin bilgisine sunmayı amaçlıyoruz. Göstermiş oldukları misafirperverlik için Sayın Başkan Latif Aka nezdinde Ödemiş Ticaret Borsası ailesine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Ziyarette Türkiye’nin, Ege Bölgesi’nin ve Ödemiş’in genel ekonomik gidişatı, üretim yapan işletmelerin ve üreticilerin durumu, girdi maliyetlerindeki artış gibi konular masaya yatırıldı. Ortak değerlendirmede ekonomik krizden çıkış için en önemli formülün yerli üretime dayalı ekonomik sistem olduğu belirtildi.