• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ’NDE 100.YIL MESAİSİ

Bynehir nagehan sayal

Ağu 10, 2022

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, olağan Ağustos ayı toplantısı pazartesi günü Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf Odası’nda gerçekleştirdi. Mehmet Taşlı başkanlığında yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar, Eylül ayında gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda üyelere bilgi verdi.

ANILARLA ÖDEMİŞ İÇİN SON TARİH 26 AĞUSTOS
Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi işbirliğiyle Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı onuruna düzenlenen “Anılarla Ödemiş” ödüllü anı yarışmasına başvurular sürüyor. Yarışmada birincilik ödülü 3000, ikincilik ödülü 2000, üçüncülük ödülü 1000 TL olacak. yarisma@odemis.bel.tr adresinden başvurulabilen yarışmanın şartnamesi Ödemiş Belediyesi resmi internet sitesinde yayınlandı. 15 yaş ve üzeri tüm vatandaşların katılabileceği yarışmanın amacı Ödemiş’te yaşanmış, hatırlamaya değer anıları derlemek şeklinde ifade ediliyor.

KURTULUŞUN 100.YILI ONURUNA ZAFER YÜRÜYÜŞÜ
Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.onur yılında Ödemiş Belediyesi, Efe Dağcılık ve Ödemiş Kent Konseyi işbirliğiyle Çaylı Mahallesi’nden Ödemiş’e zafer yürüyüşü düzenlenmesi planlanıyor.  4 Eylül 2022’de yapılması düşünülen yürüyüşe dileyen tüm vatandaşlar katılabilecek. Etkinlikle ilgili detaylı duyuru, ilerleyen günlerde Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi sosyal medya hesaplarından yapılacak.

ÖDEMİŞ’TE İZ BIRAKANLAR
Ödemiş Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle Ödemiş’te iz bırakmış kişilerin öyküleri anlatım ve canlandırmalarla ölümsüzleştirilecek. 12 Eylül 2022’de yapılması planlanan etkinlik kapsamında sanattan spora, bilimden siyasete Cumhuriyet döneminde Ödemiş’te iz bırakmış kişilerin hayat öyküleri ve başarıları canlandırma ve anlatımlarla sahneye aktarılacak.

KENT KONSEYİ ÖDEMİŞ MİLLİ FUARINDA TANITILACAK
Bu yıl 38.si düzenlenecek olan Ödemiş Milli Fuarı’nda Ödemiş Kent Konseyi de yer alacak. Yürütme Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Ödemiş Milli Fuarı’nda Ödemiş Kent Konseyi için yer istenecek. Ödemiş Kent Konseyi’nin bilinirliğini artırmak amacıyla açılacak olan stantta konsey çalışmaları hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi ve gönüllü yapılara yeni üyelerin kazandırılması hedefleniyor.

GENÇLİK MECLİSİ’NİN DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ
Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu’ndan dört üyenin istifası sonrası meclis yönetimi toplanma yeterliliğini kaybetti. Konuyu ağustos toplantısında gündeme alan Yürütme Kurulu, izlenecek yol haritası konusunda kamuoyunu bilgilendirecek.