• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU EYLÜL AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Byadmin

Eyl 18, 2021

Kent Konseyi’nde çalışmalar gözden geçirildi

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 13 Eylül 2021 günü Mehmet Taşlı başkanlığında konsey binasında bir araya geldi. Seçimsiz genel kurul toplantısının planlanması, Çamyayla Mahallesi yakınlarında açılmak istenen mermer ocağı hakkında basın açıklaması yapılması ve turizm çalışma grubu kurulması gibi konuların görüşüldüğü toplantıda kararlar oybirliği ile alındı.

Toplantıda ayrıca, yapılan meclis seçimleri ve 16 Eylül 2021 saat 17.30’da ÖYKAM’da açılacak olan İncir Zamanı Birgi Çalıştayı Karma Resim Sergisi hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

SEÇİMSİZ GENEL KURUL 13 EKİM’DE

Yürütme kurulu toplantısında görüşülen ilk konu, Ödemiş Kent Konseyi Yönergesi Madde 7/A-(1) uyarınca olağan seçimsiz genel kurul toplantısının tarih, yer ve gündeminin belirlenmesi oldu. Alınan karara göre Ödemiş Kent Konseyi Olağan Seçimsiz Genel Kurul Toplantısı, 13 Ekim 2021 saat 16.00’da yapılacak olup toplantı günü üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlanamazsa 20 Ekim 2021’de aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacak. Toplantının gündemi ise üyelere ve kamuoyuna ayrıca duyurulacak.

MERMER OCAĞI PROJESİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise Çamyayla Mahallesi yakınlarında açılmak istenen mermer ocağı oldu. Adı geçen proje için 23 Eylül 2021 saat 14.00’te halkın katılımı toplantısı yapılmasının planlandığı ifade edilerek, bölgenin bitki örtüsü, yetişen tarımsal ürünler ve su kaynakları açısından riskli görülen proje hakkında Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından kapsamlı bir basın açıklaması yapılmasına ve sürecin yakından takip edilmesine karar verildi.

TURİZM ÇALIŞMA GRUBU KURULACAK

Başta Birgi, Gölcük ve Bozdağ gibi önemli turistik cazibe merkezlerine sahip olan Ödemiş’in turizmden aldığı payı artırmak ve tanıtımına katkı yapmak amacıyla turizme yönelik bir çalışma grubu kurulması önerisi Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında gündem getirildi ve oybirliği ile kabul edildi.

Turizm, bölge tarihi, tanıtım ve işletmecilik gibi alanlardaki bilgi ve tecrübelerini ilçe turizmi için kullanmak isteyen gönüllülerden oluşacak olan grubun Ekim ayı sonuna kadar kurulması planlanıyor.

By admin