• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ

Bynehir nagehan sayal

Tem 7, 2022


Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Haziran ayında yapılan oda ziyaretlerinin ardından şimdi de partileri ziyaret etmeye başladı. Oda seçimlerinin ardından yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Yürütme Kurulu, Kent Konseyi genel kuruluna temsilci gönderen partileri ziyaret etmeye başladı.
Konuyla ilgili bilgi veren Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, konsey genel kurulunda temsil edilen tüm partilerden randevu istediklerini belirterek, parti ilçe başkanlıklarını ziyaret etmeye başladıklarını söyledi. İlk aşamada 5 partiden randevu aldıklarını söyleyen Taşlı, MHP ve AK Parti’nin randevuları bayram sonrasına ertelediklerini söyledi.
İlk aşamada CHP, DP ve HDP’nin ilçe yöneticileri ile görüşme yaptıklarını belirten Taşlı, “Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Yücel Uğur Uçar, Yürütme Kurulu Üyeleri Selim Şahan, Safiye Özçelik ve benim de bulunduğum dört kişilik ekip ile üç partiyi ziyaret ettik. Randevu verilmesine rağmen AK Parti ve MHP, mazeret bildirerek ziyaretleri ileri bir tarihe ertelediler. Verimli ziyaretler yaptığımızı düşünüyoruz” dedi.

HAMDİ HALİS: “İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”
CHP’deki ziyarette, CHP Ödemiş ilçe başkanı Hamdi Halis, ilçe yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı Ayşen Görgülü ve Gençlik Kolları Başkanı Onur Adagüme görüşmede hazır bulundu. Başkan Halis, Ödemiş Kent Konseyi’ne verdiği önemden söz ederek, işbirliği vurgusu yaptı. Halis, “Bizce kent konseylerinin kenti yönetenlere rehber olma görevi var. İlçenin sorunları hakkında konsey temsilcilerimizle beraber fikir geliştirmeyi önemsiyoruz.” dedi.
Toplantıda, Kent Konseyi tarafından daha önce yapılan bazı öneriler hatırlatıldı. Halis, bu önerilerden Ödemiş Park Kafe çevresinin bir kültür sanat merkezi haline getirilmesi önerisinin dikkate alınması gerektiğini söyledi.
Konsey üyeleri, Ödemiş Kent Konseyi’nin en azından tabela olarak kent merkezine taşınması isteklerinin devam ettiğini söylediler.

MUTAHHAR ATEŞ: “SİYASİ PARTİLER BİR ARAYA GELEBİLMELİ”
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, CHP ziyaretinin ardından Demokrat Parti ve (DP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP)’ni ziyaret ettiler.
DP ziyareti Başkan Mehmet Taşlı, Yürütme Kurulu Üyeleri Selim Şahan, Safiye Özçelik ve Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar’ın katılımıyla parti binasında gerçekleştirildi.
DP Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Ödemiş Kent Konseyi yönetimi tarafından yapılan ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Yaşadığımız yerin sorunlarını konuşup, ortak çözümler geliştirmek için bir araya gelmek çok önemli. Siyasi partiler olarak bizler de bir araya gelebilmeli ve ilçemizin menfaati için görüşlerimizi ortaya koymalıyız. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görmemiz gerekiyor. Ödemiş’teki tüm siyasi partilerle bir araya gelmek istiyoruz. Ödemiş Kent Konseyi siyasi partilerin de temsil edildiği tarafsız bir kurum olarak buna öncülük edebilir.” şeklinde konuştu.

MEHMET TAŞLI: “ORTAK AKLI BİRLİKTE HÂKİM KILACAĞIZ”
DP Ödemiş İlçe Başkanlığı’na yapılan ziyarette konuşan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, Yürütme Kurulu kararıyla önce meslek odalarını ardından Ödemiş Kent Konseyi Genel Kurulu’nda temsil edilen siyasi partileri ziyaret ederek Ödemiş’in geleceğini konuşmak istediklerini ifade etti.
Siyasi partilerle sadece genel kurul toplantılarında bir araya gelmeyi yeterli bulmadıklarını ifade eden Taşlı, “Siyasi partilerimizin ilçemize yönelik görüş ve beklentilerini öğrenmek için önemli. Siyasi görüşlerimizdeki ve dünyaya bakışımızdaki farklılıklar bir araya gelmemize engel değil. Önemli olan yaşanabilir bir kent ve sürdürülebilir kalkınma paydasında birleşmemizdir. Ortak aklı hâkim kılmak adına tüm paydaşlarımızın Ödemiş’e yönelik görüşlerini değerli buluyoruz.” diyerek siyasi partilere yapılan ziyaretlerin amacına yönelik görüşlerini paylaştı.

AYHAN AKKAYA: “FARKLILIKLARIMIZI KABUL ETMELİYİZ”
Mehmet Taşlı, Safiye Özçelik ve Selim Şahan’dan oluşan Kent Konseyi temsilcilerini HDP İlçe Başkanı Selahattin Tekin, eski başkan Ayhan Akkaya ve bazı üyeler karşıladılar.
Taşlı, burada yaptığı konuşmada, Kent Konseyi olarak konsey genel kuruluna temsilci gönderen tüm partilerden görüşme talep ettiklerini belirterek, diyalog ve görüş alışverişine önem verdiklerini söyledi.
Ayhan Akkaya da Türkiye’de yıllardır süren bir kavga ortamının bulunduğunu bunun da barış ve hoşgörünün tesis edilmesi ile aşılabileceğini söyledi. Akkaya, Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlar bu ülkenin eşit vatandaşıdır. Hepimiz üstünde yaşadığımız topraklardan sağladığımız kazanç ile hayatımızı devam ettiriyoruz. Yaşadığımız sorunlar hepimizi ilgilendiriyor. Biz de parti olarak ilçedeki çeşitli çevre eylemlerinde yer almaya çalışıyoruz. İşbirliği ve hoşgörü sağlanırsa biz de bundan büyük memnunluk duyarız” dedi.

SİYASİ PARTİ ZİYARETLERİ DEVAM EDECEK
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, siyasi partilere yapacağı ziyaretlere Kurban Bayramı sonrası devam edecek. Bu kapsamda bayram sonrasına randevu veren İyi Parti ve Saadet Partisi’nin yanı sıra 5-6 Temmuz günlerinde yapılması gereken fakat ertelenen Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ziyaretleri bayram sonrası gerçekleştirilecek. Diğer siyasi partilerden de randevu zamanı beklenecek.