• Çar. May 31st, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ KAYMAKAMI FATİH AKSOY, “ CUMHURİYET’İ KORUMAK VE İLELEBET YAŞATMAK BİZLERİN TEK GÖREVİ OLMALIDIR”

Bynehir nagehan sayal

Eki 28, 2021

Cumhuriyetin Kuruluşunun n 98. Yılı dolasıyla Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy Kaymakamlığa ait sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayınladı.

“ Esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Cumhuriyet’in 98. yıldönümünü Millet olarak büyük bir gururla kutluyoruz. Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 98 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır. Tarih boyunca her zaman özgür ve bağımsız yaşamış milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Kurtuluş Savaşını mutlak bir zaferle neticelendirerek kırmış; bu kutlu zaferini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olarak nitelediği Cumhuriyetimizi daima daha ileriye taşımak, ülkemizi çok daha güçlü kılmak, Milletimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı, şehit ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm Ödemişli hemşerilerimin Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü kutluyorum.” dedi.