• Pts. Şub 6th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ÖDEMİŞ BKM’DE ‘TÜRKÜLERLE GEZİYORUZ’ HEYECANI

Ödemişli TRT THM Sanatçısı Osman Kalay ile TRT THM Sanatçıları Sabahattin Gülümser ve Bahar Almaç’ın sahne aldığı TRT Radyo Konseri, 29 Aralık Perşembe günü 13.00’te Ödemiş Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

TRT Türkü radyo kanalındaki Türkülerle Geziyoruz programında canlı yayınlanan konsere Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Mehmet Eriş’in eşi Selma Eriş, Efelerin ressamı olarak bilinen Ödemiş’li ressam Mustafa Ali Kasap, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gerçekleşen etkinlikle Ödemiş yöresine ait türkülerin okunması izleyenlerden tam not aldı. Etkinlik sonrası Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, THM Sanatçısı Osman Kalay ile TRT THM Sanatçıları Sabahattin Gülümser ve Bahar Almaç’a teşekkür çiçekleri takdim etti.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş sosyal medye hasabından yapmış olduğu açıklamada,

“TRT Türkü radyosundan canlı yayınlanan “Türkülerle geziyoruz” programına Ödemiş Belediye Kültür Merkezimizde ev sahipliği yaptık. Ödemişli usta sanatçımız Osman Kalay ile TRT THM Sanatçılarımız Sabahattin Gülümser ve Bahar Almaç, Ödemiş türkülerinin ağırlıkta olduğu repertuarla bizlere ziyafet çekti.  Değerli sanatçılarımıza, saz üstatlarımıza, yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.