• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ dan Ödemiş Ziyareti

Byadmin

Şub 3, 2021

Sayın Yaşar Kırkpınar, 25 Ocak 2021’de Ak Parti hizmet binasında, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Muhammet Şen’i makamında ziyaret etti. Gündem konusu ise; tarım, süt ve hayvancılıktı. Bu kapsamda Sayın Kırkpınar ve Sayın Muhammet Şen bazı işletmeleri yerinde ziyaret edip incelemelerde bulundu.

İkilinin ilk durağı ise Ödemiş Süt Üreticileri Birliği idi. Buradaki çalışanların sorunlarını dinleyen Sayın Kırkpınar, konuyla ilgili yakından ilgilendiklerini ifade etti.

  Hız kesmeden ziyaretlerine devam Sayın Kırkpınar’ın bir sonraki durağı ise Ödemiş Sütbank Süt Ürünleri idi. Burada işletmenin kurucularından İdris Bey ile görüşen Kırkpınar ve Şen süt ve hayvancılığın ülke gelirinin en önemli unsuru olduğunu vurguladı. Süt fiyatlarının belirsizliğine değinen İdris Bey, Sayın Kırkpınar’ın çözüm önerilerini dinledi.

   Sayın Kırkpınar ve Muhammet Şen, daha sonra Kuvvetli Mahallesi’ndeki Okuroğlu Çiftliği’nin sahibi Sayın Denizhan Seval Bey’i yerinde ziyaret etti. Burada da incelemelerine devam eden Sayın Kırkpınar 3tvTR ekibine de röportaj vermeyi ihmal etmedi.  Tarıma, hayvancıya verdiği değeri her fırsatta dile getiren Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediyesine de bazı eleştiriler de bulundu..

    İkilinin son duraklar, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği idi. Burada da incelemelerine devam eden Kırkpınar, kendisini buralarda daha çok göreceğimizin haberini verdi

By admin