• Paz. Eyl 24th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

MENDERES’TEN FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Bynehir nagehan sayal

Haz 10, 2022

Menderes Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Çevre Haftası kapsamında ilçe genelinde farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar çevre koruma bilincine dikkat çekerek, “Doğayı koruyalım, çevremize sahip çıkalım” dedi.

Belediyeden öğrencilere çevre koruma bilincine yönelik yarışma

Menderes Belediyesi 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında ilçe genelinde farkındalık etkinlikleri düzenledi. Belediye Başkanı Kayalar, Menderes Belediyesi’nin ilçe genelindeki okullar arası düzenlediği “Ödüllü Ambalaj Atıkları” yarışmasında dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.

Başkan Kayalar, öğrencilerin çevre koruma bilincinin oluşması konusunda Menderes Belediyesi olarak çalışmalarının devam edeceğini belirterek şunları kaydetti:

“Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çevre koruma bilinci konusunda gösterdikleri hassasiyet konusunda teşekkür ederim. Menderes Belediyesi olarak okullarımızda çevre bilincini artırmak ve teşvik etmek adına ‘Ödüllü Atık Pil Toplama’, ‘Ödüllü Geri Dönüştürülebilir Atıkları Toplama’ ve ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama’ gibi kampanyalar düzenledik. Öğrencilerimizdeki çevre koruma bilincini artırmak için bu tür yarışmalarımız ve kampanyalarımız devam edecek”

Geri dönüştürülebilir poşet ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı

Etkinlikler kapsamında ilçe merkezinde ve sahil bölgesinde, MEB İSG Hijyen Eğitim Merkezi ve Özdere Çevre Koruma, Dayanışma ve Geliştirme Derneği ile birlikte vatandaşlara geri dönüştürülebilir bez çanta ve çevre koruma bilincini artırma konusunda bilgilendirici broşürler de dağıtıldı.

Başkan Kayalar, çevre dostu belediye olarak farkındalık etkinliklerinin ilçe genelinde devam edeceğini ve bu çevre koruma bilinci konusunda vatandaşların da aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.