• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“KEŞKE DEMEDEN ÖNCE” TİYATRO OYUNU ÖDEMİŞ’TE SAHNELENDİ

Bynehir nagehan sayal

Haz 18, 2022

“En iyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Ödemiş Kaymakamlığı ve Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü organizasyonunda Murat Gökşin’in yazıp, yönettiği Anti Narko Tiyatro Grubu oyuncularının oynadığı 3tvTR kanalının da canlı yayınladığı “Keşke Demeden Önce” adlı tiyatro oyunu Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Demet Esen’in sunumuyla başlayan program, Polis Memuru Bircan Birkan’ın uyuşturucuyla mücadelede neler yapılması gerektiği hakkında bilgilendirmesiyle devam etti. Tiyatro oyununa, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Şık, Bediha Akartürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Uyuşturucu ile mücadele ilçemizin ve ülkemizin son yıllarda karşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden birisi, emniyet müdürlüklerimiz, jandarma komutanlıklarımız, sahil güvenlik komutanlarımız vasıtasıyla bu mücadeleyi ilçemizde en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. İlçemizde son iki yılda güzel çalışmalar yapılıyor. Uyuşturucuyla mücadelede sadece kolluk güçlerinin çalışmalarıyla önlenebilecek, önüne geçilebilecek bir olay değil, topyekûn toplumun tüm kesimleriyle mücadele etmemiz gereken bir konu kıymetli velilerimize, annelerimize büyük görevler düşüyor. Bizler son iki yıldır özellikle İçişleri Bakanlığımızın ‘En iyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında ilçemizde yaklaşık 1,5 yıldır üç bini aşkın ailemize eğitim verdik. Eğitimlerimiz devam edecek. Yine bu çerçevede çocuklarımızın uyuşturucuyla tanışmadan önce değişik hobiler edinmesi bir spor dalında bir sanat dalında kendilerini geliştirmesi için çocuklarımıza katkı sunmaya bu zehirle tanışmamalarını saylamaya gayret gösteriyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve katılan herkese teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Gençlerin sanata ilgisinin az olduğuna değinen yazar ve yönetmen Murat Gökşin, “Çoğu öğrenci velisi dersinden geri kalır diye çocuğunu sosyal kurslara göndermiyor. Yanlış düşünüyorlar, gençler sosyal faaliyetlere katılarak sosyal hayattaki sıkıntılarını böylelikle atar. Aksine dersleri için sosyal faaliyetler çok faydalıdır. Çocuklarımızı sosyal faaliyetlere katılmaları için desteklemeliyiz” dedi.