• Per. Eki 21st, 2021

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

İzmir Menderes Maurice Aliberti Esin Özgener İlkokulundan Uluslararası Proje

Byadmin

May 31, 2021

İzmir Menderes Maurice Aliberti Esin Özgener İlkokulu 2 öğretmeni Sağlıklı Ol Mutlu Ol (Be Healthy Be Happy) adlı Uluslararası eTwinning Projesinde öğrencileri ile birlikte yer aldılar.
5 ülkeden okulların katıldığı Uluslararası proje ile öğrencilerde başta sağlık olmak üzere spor temizlik ve beslenme kurallarını kendilerine hayat felsefesi edinmelerini sağlamak amaçlanmıştır.
Sağlıklı ol mutlu ol projesi Romanya, Litvanya, Polonya, Ürdün ve Türkiye’nin farklı illerinden olmak üzere toplam 16 ortağın yer aldığı Uluslararası bir projedir.
Kuruculuğunu Olcay Tonbul ve Marziye Ceylan’ın üstlendiği Be Healthy Be Happy (Sağlıklı Ol Mutlu Ol) adlı eTwinning projemizde öğrencilere yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak, obezite ile mücadele de düzenli fiziksel aktivitelere katılımı sağlamak, temizlik kurallarını öğretmek, Veli ve öğrencileri sporla tanıştırmak, sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çok çeşitli etkinlikler yapıldı.
Öğrencilerin hazırladıkları meyve tabakları, kahvaltı tabakları, yemek menüleri, sağlıklı meyve suyu etkinliği, yoğurt mayalama ve turşu kurma etkinlikleri projenin en sevilen renkli etkinlikleri oldu.
Pandemi sürecinde obezite ile mücadele etmek amacıyla evde ve en yakın spor alanında spor yapma, fiziksel aktivitelere katılma etkinlikleri öğrencileri hareketsiz yaşamdan kurtardı.
Bu salgın sürecinde öneminin kat kat arttığı hijyen kuralları eğlenceli etkinliklerle öğrencilere kavratıldı.
Çeşitli online toplantılarla Türkiye ve Avrupa okullarından öğretmen, öğrenci ve veliler birbirleri ile tanıştı ve kaynaştılar. Ayrıca webinarlarımıza konuk olan aile hekimi Fatma KÜÇÜKÖZKAN ACEM, Diyetisyen Songül ÖNDER, Beden Eğitimi öğretmeni Özlem ÇUHADAR tüm öğretmen, öğrenci ve velilere dengeli düzenli beslenme, çocuk gelişimi ve egzersizin sağlık için önemi hakkında seminer verdiler.
Uzaktan eğitim sürecinde evde aileleri ile verimli ve güzel vakit geçiren öğrencilerimiz etkinlikleri yapmaktan büyük keyif aldılar.
Proje ile eğitimdeki önemi artan teknoloji öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanıldı.
Proje ile öğrencilerimizin sağlıklı yaşamayı öğrenmesi, sağlıklı olduğu zaman mutlu olduğunu fark etmesi sağlandı.