• Cum. Nis 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“GÖSTERİŞ İÇİNDE OLMAYACAĞIM!”

Bynehir nagehan sayal

Nis 12, 2022

Eriş gazetemize açıkladı! İftar Çadırı Neden Yok?

Eriş, “Belediyemizin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkacak gücü var”

Ramazan ayında iftar çadırı kurmadıklarını onun yerine ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ve gıda paketi desteğinde bulunduklarını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ‘belediye neden çadır kurmadı, belediyenin parası yok mu?’ gibi algı yapanları, yalan yanlış konuşanları, verilen hizmetleri yerinde görmeye davet etti.

İFTAR ÇADIRI KURMAYACAĞIM!

Mehmet Eriş, “Algı oluşmadı, algı yaratılmaya çalışıldı. Açıkça söylüyorum ben iftar çadırı kurmayacağım. İftar çadırında ben de yiyorum evinde yemeği olan insan da yiyor. Bazıları alıyor başka yerlere götürüyor. Çadırı nereye kuruyorsak sadece yakın olanlar geliyor. Ama en uzaktaki gelemiyor. Onun için ben çadır kurmuyorum. Duyan duymayan herkese buradan bir daha ifade ediyorum. Biz gönüllerde kurmak istiyoruz o çadırı, evlerine ulaştırıyoruz. Hasta olan gelemedi ne yapacaksınız? o yemek evine gidiyorsa biz doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Toplu yemeklerimiz olacak ramazanın, birlik olma ayının gösterilmesi anlamında yapacağız. Geçen hafta içinde Ödemiş Kaymakamlığı birlik ve beraberlik olmak için şehit ailelerini, gazilerimizi, bizleri çağırarak o ruhu yaşatmaya çalıştı. Ben diyorum ki bu yemek ihtiyaç sahibi olanlara ulaşmalıdır. Hayırseverlerinde yapmış olduğu hayırları evlere ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimiz biliyor ki Ödemiş Belediyesi ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırır. Biz bu güveni korumak ve yaşatmak için çalışıyoruz. Dolayısıyla biz bunu evlere sıcak yemek ve erzak olarak götürüyoruz. Belediyemizin personeli götürüyor. Ben değil, bu durumun siyasi ticaretini de asla yapmam, ahlaksızlık sayarım kendime. Katkı sunmak isteyen hayırseverin o hayrını gerçekleştirmek için elçi oluruz. Sevabının tümü de hayırseverimiz olsun. Bizim aldığımız İslam inancı terbiyesi gereği ibadet gizlidir. Yardım da gizlidir.

DEDİKODULARLA İŞ YAPMIYORUZ!

Hayırseverlerimiz hayırda bulunmadılar diyelim belediyemizin bu durumla ilgili bütçesi var mı?

Eriş, “böyle bir şey asla olamaz. İki yol eksik yaparım. Onu söyleyenlerin kilosu kadar para var burada, öyle bir sıkıntımız yok biz borçla iş yapmıyoruz. Pandemi olduğu zaman kocaman kazanlarda yemek yaptık. Merak etmeyin Ödemiş Belediyesi kimseyi aç bırakmaz. Dedikodularla iş yapmadığımızı bir kez daha burada söylüyorum ama görmek isteyen varsa da gösteririz. İbadette, hayırseverlikte, yardım da gizli yapılmalıdır. Ben sana yardım ediyorum. Sen yardıma muhtaçsın anlamını doğru bulmuyorum. Bende onların gösterişinin içinde olmayacağım bir kez daha söylüyorum duymayanlar duysun, görmeyenler de görsün” dedi.