• Çar. Ara 6th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Gölcük Yaylası için “Ortak Proje” Müjdeleri

Byadmin

Şub 3, 2021

Gölcük Otel, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tamamlanacak

Ödemiş’in Gölcük Yaylası’nda konaklama tesisi sıkıntısı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi protokolü ile son bulacak. Gölcük Otel’in inşaatı, ortak çalışmayla tamamlanacak.

Ödemiş’in turistik değerlerinden Gölcük Yaylası’nda “esaslı tadilat karşılığı uzun süreli kiralama, işletme modeli” ile yenilenmesi için çalışmalara başlanan ancak inşaat çalışmalarının durması sonrası sözleşmenin iptal edildiği Gölcük Otel’in yeniden turizme kazandırılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi el ele veriyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Ödemiş programında otel inşaatındaki son durumu masaya yatırdıklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Gölcük Otel’in inşaatını Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in destekleriyle İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile ortak hizmet projesi protokolü imzalayıp tamamlayacağız” dedi.

Bölge turizmine can suyu

Derman belediyeciliği hedeflerinden birisi olarak Ödemiş’te turizmi geliştirmek için çalıştıklarını aktaran Başkan Eriş, “Gölcük Yaylası, Ege Bölgesi’nin göz bebeği bir merkez. Böylesine kıymetli bir bölgede konaklama tesisinin olmayışının sıkıntılarını uzun zamandır yaşıyoruz. Belediyemize ait otelin depreme dayanıksız oluşu yüzünden yıkılıp temeli yeniden atılması sonrası belli bir noktaya kadar ilerleyen inşaat çalışmaları geçtiğimiz aylarda durdu. Belediye olarak firmanın çalışmaları tamamlaması için sürekli yapıcı şekilde hareket ettik. Gerekli ek süre tanınmasına karşın çalışmalar yeniden başlayamadı. Gönül isterdi ki inşaat hızla ilerlesin. Projede kalan çalışmalar İzmir Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle tamamlanacak. 74 odaya sahip olacak bu önemli konaklama tesisinin tamamlanması turizm hedeflerimiz açısından çok önemli. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile imzalayacağımız ortak hizmet projesi protokolü sonrası yapım ihalesine çıkılacak.

Birgi-Bozdağ-Gölcük turizm destinasyonunda İzmir Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle önemli işler başaracağız. Tarım ve hayvancılığın yanında kent ekonomimize yeni bir sektör olarak turizmi kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Gölcük 3. Etap kıyı düzenlemesine Büyükşehir desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile güç birliği içerisinde Ödemiş’i yarınlara hazırladıklarını kaydeden Eriş, “Gölcük Otel’in inşaatının tamamlanmasının yanında Gölcük Göl Kenarı 3. Etap Rekreasyon Projesi’ni de İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hayata geçireceğiz. Prenses Otel’e kadar olan bölgedeki sahil şeridi bölgenin yapısına uygun şekilde yeniden düzenlenecek. Konuklarımızın göl kıyısının tadını en iyi şekilde çıkartacakları sosyal tesisler ve dinlenme alanlarıyla Gölcük’teki turistik zenginliği daha da artırmayı hedefliyoruz.

Projesi Ödemiş Belediyemizce hazırlanan 3. Etap projemizi de yine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in destekleriyle ortak hizmet projesi protokolü imzalayıp uygulayacağız.

Gölcük Atıksu Arıtma Tesisi için geri sayım

Ayrıca Gölcük Yaylası’nın atıksu arıtma tesisi için de yer tespiti yapıldı. Kurum görüşleri uzun zamandır bekleniyordu. O süreç de tamamlandı. İmar plan düzenlemeleri yapıldıktan sonra kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacak. Gölcük’ün eşsiz doğasını da İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte koruyacağız. Gölcük gibi bir değerin korunmasına ve turizme kazandırılmasına sunduğu katkılardan dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz” dedi.

By admin