• Cts. Ara 2nd, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Geleceğimiz için çalışıyoruz!

Byadmin

Haz 6, 2021

Ödemiş Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin eğitimine destek amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Kompleksi projesinde çalışmalar hızla ilerliyor. 1000 metrekare kapalı alana sahip Eğitim Kompleksinde sınavlara hazırlık için kurs merkezi, dijital eğitim laboratuvarı, kütüphane ve etüt merkezi ile gündüz çocuk bakım evi yer alacak.

Atatürk Mahallesi Yarbay Caddesi’nde Kaymakamlık tarafından belediyeye tahsis edilen arsada inşa edilen kompleksin projesi Ödemiş Mimarlar Odası ve  İnşaaat Mühendisleri odası tarafından bir dayanışma örneği olarak hazırlandı. Eğitim kompleksinin 2021 Ekim ayında tamamlanmasının planlandığı ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Eriş; “ Zemin katı okul öncesi eğitim için hizmet verecek. Diğer üç katta geleceğe hazırlanan gençlerimizin eğitimlerine destek sunacak kurs ve etüt merkezi, laboratuvarlar bulunacak. Huzur içerisinde ders çalışıp sınavlara hazırlanabilecekleri bir eğitim yuvası olacak. Bu binanın her katında eğitime destek, geleceğe yatırım olacak” dedi.

1077 metrekare inşaat alanına sahip Ödemiş Belediyesi Eğitim Kompleksi’nin zemin katında 36-72 ay arası çocuklar için Gündüz Bakımevi yer alacak. Dört katlı Eğitim Kompleksi, sınavlara hazırlanan öğrenciler için kurs merkezi, Dijital Eğitim Laboratuvarı, kütüphane ve etüt merkezi ile Ödemişli çocukların ve gençlerin hizmetinde olacak.

By admin