• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ESHOT KART BASIMLARI ÖDEMİŞ’TE

Bynehir nagehan sayal

Nis 8, 2022

Ödemiş’te yaşayan vatandaşlar için İBB Ödemiş Yerel Hizmetler binasında ESHOT kartları basımı yapılıyor. Vatandaşlar artık bu işlem için İzmir’e gitmek zorunda kalmıyor.

Ödemiş, Kiraz, Beydağ ve Tire ilçelerinde yaşayan vatandaşların indirimli ve ücretsiz fotoğraflı ESHOT kartlarının basımları yaklaşık bir ay önce başladı.

65 yaş üzeri ücretsiz,  engelli ücretsiz, 60 yaş üzeri indirimli, sağlık personellerinin, öğrenci ve öğretmenlerin indirimli ESHOT kartlarının basımı gerçekleştikten sonra personel tarafından telefon ile kişilere bildiriliyor.

Haftada 400 vatandaşın başvurduğu uygulama için 60 ve 65 yaş üstü vatandaşların kimlik fotokopisi ve bir adet biyometrik fotoğraf ile kuruma başvurması yeterli oluyor.

Öğrencilerin ise öğrenci belgesi ve bir adet biyometrik fotoğraf ile başvuru yapması yeterli iken,sağlık personellerinin, öğretmenlerin ise durumlarını bildirir belge ve bir adet biyometrik fotoğraf  ile başvuru yapması gerekiyor. Engelli vatandaşların ise engelli raporu ve bir adet biyometrik fotoğraf ile kuruma başvurması yeterli oluyor.