• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

EFE DAĞCILAR ÜLKEMİZİN ZİRVELERİNDE. VERÇENİK DAĞCILIK KULÜBÜ ETKİNLİĞİ.

Bynehir nagehan sayal

Tem 30, 2021

NEMRUT, SÜPHAN VE AĞRI DAĞI TIRMANIŞLARI.

Ödemiş Belediyespor spor Efe dağcılık kulubü üyesi dağcı arkadaşlarımız Mesut Şimdi, Ünsal Doğan, İsmail Baykal ve ilçemizden Orhan Coşkun Verçenik Doğa ve dağcılık sporları kulübünün düzenlediği sevk ve idare ettiği faaliyet kapsamında 15 Temmuz ile 24 temmuz arasında ülkemizin en yüksek doğu bölgesi dağlarına yapılan tırmanışlara katıldılar.

İzmir Verçenik dağcılık kulübünün desteğiyle düzenlenen faaliyete toplam 36 dağcı katıldı.

İki grup halinde yapılan tırmanışlara Şakir Tıkıroğlu ve Ünsal Doğan rehberlik yaptılar.

SPORCULAR NEMRUT, SÜPHAN VE AĞRI DAĞCILARINI TIRMANDILAR.

Önce Nemrut dağını tırmanan dağcı arkadaşlarımız zirve yaptıktan sonra ardından Süphan dağını tırmandılar ve zirveye ulaştılar.

En son Türkiyenin zirvesi olan Ağrı dağına tırmandılar ve zirveye ulaşma başarısını gösterdiler.

Çok zor şartlarda gerçekleşen tırmanışları

toplam 34 dağcı başarı ile tamamladı.

ETKİNLİK GÜVENLE VE BAŞARIYLA SONUÇLANDI.

Kulübümüz sporcusu ve yönetim kurulu üyemiz Mesut Şimdi “Yaklaşık 9 gün süren tırmanışlarda çok zor doğa ve hava şartları altında hedeflerimize başarıyla ulaştık.”dedi.

2.Tırmanış grubunun rehberi ve Efe dağcılık kulübü üyemiz Ünsal Doğan “Yeryüzü ve iklim koşullarının insan sınırlarını zorladığı anlara rağmen başarıyla zirve tırmanışlarımızı gerçekleştirdik. Faaliyetlerimiz sırasında herhangi bir olumsuzluk olmadı. Güvenle başarıyla ve disiplinle sonuca ulaştık.”dedi.

Kulüp sporcumuz İsmail Baykal” Her dağcının hedefi hayali olan ülkemizin en uç zirvelerine güvenle başarıyla tırmanmanın gururunu yaşıyoruz.”dedi.

Bireysel dağcılık faaliyetleri yapan hemşehrimiz Orhan Coşkun” Daha önceden yapmış olduğumuz zirve tırmanışlarının üzerine bu üç zirveye ulaşmamız sebebiyle çok mutluyuz.”dedi.

DAĞCILARIMIZI KUTLUYORUZ.

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulubü temsilcisi Mehmet Taşlı” 4 kulüp sporcumuz ve hemşehrimiz olan arkadaşlarımızın bu faaliyetlere katılıp başarıyla tamamlaması sebebiyle Efe dağcılık yönetim kurulu adına hepsini kutluyoruz.

İlçemiz Ödemiş ve kulübümüz adına bizleri en güzel şekilde temsil ettikleri için de ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Bunun yanında ülkemizde doğa ve dağcılık sporları alanında etkili çalışmalar yapan ve bu etkinliği güvenle başarıyla düzenleyen sevk ve idare eden Verçenik kulübümüze ve kulüp yöneticilerine(Özellikle başkan Şakir Tıkıroğlu ve başkan yardımcısı Fatma Tıkıroğlu) ayrıca teşekkürler ediyoruz.

Sporlar ve özellikle dağcılık doğa sporları sağlıklı yaşamın en önemli destekleyicisidir. Doğa yürüyüşlerine halkımızı katılmaya davet ediyoruz.”dedi