• Per. Kas 30th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

EFE DAĞCILAR BOZDAĞ ZİRVEDE.

Bynehir nagehan sayal

Ara 28, 2021

Efe Dağcılık BOZDAĞ-BOZDAĞ ZİRVE tırmanışı.
Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü bu hafta ilimizin kubbesine zorlu bir tırmanış yaptı. Çok çetin doğa şartları altında yapılan etkinliğe çevre il ve ilçelerden de katılım oldu.
Kalabalık bir grupla yapılan etkinliğe 35 sporcu katıldı. İki farklı rotada yapılan yürüyüş-tırmanış güvenle başarıyla tamamlandı.
Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı:
“Son yılların en çetin tırmanışını gerçekleştirdik.
Rehber:Salim Taşbaş, Yürüyüş lideri:Mesut Şimdi ve Etkinlik Sorumlusu: Nihat Yüce.
Sınırlarımızı zorlayan iklim şartlarının acımasızlığına rağmen etkinlik başarıyla ve güvenle tamamlandı. 24 sporcu zirveye ulaştı.


Ayrıca diğer grup bu rotanın bir kısmını ve bozdağın çevresini yürüdüler.
Görev alan katılan herkese teşekkürler…
(Torbalı Salihli Bayındır ve Tiredak sporcuları.)
Kar, Buz, Fırtına, Soğuk(5/-5)Sis, Yağmur..
Ekip çalışması, Eğitim, Birikim, Donanım ve kondisyonun önemi bu tırmanışta test edildi.


UNUTULMAZ BİR TIRMANIŞ.
Bu zorlu etkinliği başarmanın huzurunu hissediyoruz. Ayrıca inanılmaz bir heyecan ve zevkle yapıldı bu tırmanış. Belki de uzun yıllar unutulmayacak hatırlanacaktır.”dedi.
1.BOZDAĞ KIŞ ŞENLİĞİ 22-23 OCAKTA.
Mehmet Taşlı: “Bu yıl ilk defa 1.Bozdağ Kış Dağcılık Şenliğini düzenleyeceğiz. Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulubü olarak tüm Dağcılık kulüplerini kamplı etkinliğimize davet ediyoruz.
Ayrıca Kamplı Bademli Bahar Dağcılık Şenliğini 7-8 Mayısda yapacağız.”dedi.


DAĞCILIK BİR DİSİPLİN-DONANIM İŞİDİR.
Tırmanışa rehberlik eden Yaz-Kış Dağcılık Yürüyüş Lideri Salim Taşbaş: “Bölgemizin en önemli tırmanış rotası olan Bozdağ-Bozdağ Zirve tırmanışını yıllardır yapıyoruz. Ayrıca hava ve yol durumunu devamlı takip ediyoruz. Böyle bir zorlu etkinliğe en iyi şekilde çalışarak hazırlandık.Yaklaşık 6 saat süren zirve tırmanışı devamlı olarak dik bir rotada 16 km sürdü.
Ayrıca katılımcıların kondisyon ve donanım durumunu tamamlamaları için de uyarılar yapıyoruz. Disiplinli uyumlu ekip çalışmasıyla bu zorlu etkinliği herhangi bir sıkıntı olmadan başardığımız için mutluyuz.”dedi.