• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

EFE DAĞCILAR AKTAŞ VADİSİNİ YÜRÜDÜ.

Her Pazar bölgemizin güzel ilginç farklı yerlerine yürüyüş düzenleyen Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Kulübü 9 Ekim Pazar günü son dönemde bölgemizin cazibe merkezlerinden Aktaş barajı vadisini yürüdü. Sırasıyla Kerpiçlik, Lütuflar Veliler köyleri ve barajın etrafı yüründü.

“KEŞFETMEYE TANITMAYA DEVAM”

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi veren Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü Temsilcisi Mehmet Taşlı, “Dünyanın en güzel yerlerinde yaşıyoruz. Olağan üstü bir coğrafi iklimsel kültürel zenginlik var bu topraklarda. Bu hafta da yine böyle Otantik doğal bir cazibe merkezini turladık. 26 sporcu ile yapılan yürüyüş başarıyla keyifle ve güvenle tamamlandı. Yürüyüş yaklaşık 6 saat sürdü. Yol üzerindeki köylerde verdiğimiz molalar dahil tüm etkinlik toplam 9 saat sürdü. Bu bölgedeki yaşam hala eski doğal otantik güzelliğini koruyor. Ağaç mahsulünün bolluğu ve eski yaşam şeklinin sürdürüldüğüne sevinçle tanık olduk. Bölge insanı doğal misafir sever samimi. Yörük kültürünü henüz terk etmemişler. Coğrafi zenginliğin bize verdiği imkânla her hafta değişik farklı rotaları yürüyoruz. O bölgenin kültürü, doğası, yemeği, mahsulü ve insanlarını tanıyoruz, tanıtıyoruz. Etkinliklerimize katılmak istiyorsanız ya da bizi takip etmek istiyorsanız Facebook’ta ve Instagram’daki sayfalarımızı takip edebilirsiniz. Sağlığı ve çalışma durumu müsait olan hemşehrilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Yürüyüş Lideri ve Rehberi Mesut Şimdi, “Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık Kulübü olarak etkinliklerimizi gerekli tüm izinleri tüm yetkili kurumlardan alarak yapıyoruz. Yaptığımız tüm yürüyüş ve tırmanışlar yasalara uygun olarak ve izinle yapılmakta. Bürokratik işlemlerde Kaymakamlık, Belediye, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Jandarma ve gerekli görüldüğünde Orman Müdürlükleri, Turizm ve Kültür Müdürlüklerimizden izinler alarak bu faaliyetleri yapıyoruz. Yönetim olarak hem bürokrasi hem de yürüyüşün güvenli sağlıklı başarılı keyifli yapılabilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Amacımız katılımcıların en ufak bir zarar görmeden sağlıkla güvenle mutlulukla yürüyüşleri tamamlamaları. Toplu olarak yapılan etkinlikler muhakkak izin alarak yapılmalı. Aksi takdirde kaçak yürüyüşün yasal sorumluluğu bulunmakta. Sağlıklı güvenli yürüyüşler için Kulüp ve Dernek bünyesinde yapılan yürüyüşlere katılabilirsiniz. Yürüyüş yapmayı herkese tavsiye ediyoruz” dedi.