• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

EFE DAĞCILAR ADALA-HERMOS KANYONUNDA.

Bynehir nagehan sayal

Nis 24, 2024

Ödemiş Belediye Gençlik ve Spor kulübü EFE DAĞCILIK kulübü bu hafta Salihli Adala’daydı.
Adala Volkanik Kanyonunu yürüyen dağcılar bir çok coğrafi oluşumu görme imkanını yaşadılar.
Gediz Nehri,Demirköprü barajı,Suuçtu Şelalesi,Kız Köprüsü,Ağlayan Göl(Ölü Canlar gölü),Adaloss Köprüsü, Adala Volkanik kanyonundan oluşan değişik doğal oluşumlar sporcuların ilgisini ve beğenisini kazandı.
UNESCO Dünya mirası listesinde olan Salihli Kula JeoParkının başlangıç kısmındaki bu doğal güzellikler bir çok dağcıyı kendine çekiyor. 21 Nisan’daki etkinlikte yaklaşık 10 kulüp ve 500’e yakın sporcu bölgeyi ziyaret hem gezip hem yürüdüler.
Ödemiş Belediye Gençlik ve Spor kulübü Efe Dağcılık kolu temsilcisi ve Yürüyüş Lideri Mehmet Taşlı yoğun katılımı vurgulayıp etkinlikle ilgili şunları söyledi.
Mehmet Taşlı”Ramazan ayından sonra gerçekleştirdiğimiz ilk etkinliği Adala Hermos Kanyonuna yaptık. Kula Salihli Jeoparkının bir bölümü olan Adala Hermos kanyonunda çok farklı jeolojik yapılar var. Buradaki güzellikler sporcu arkadaşlarımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanıyor. Bu anlamda en uygun sezon olarak bugünlerde bir çok Dağcılık kulübü aynı günde kanyona yürüyüşe geldiler.
Yaklaşık 10 kulüp 400-500 dağcı aynı anda kanyonun farklı rotalarında yürüdüler. Efe Dağcılık kulübü olarak biz de Manisa ANEMON kulübü ve GABEDAK kulübü ile beraber kalabalık bir toplulukla yürüdük.
HAFTAYA SIĞACIK-TEOS.
ETKİNLİKLERE BEKLİYORUZ.
Haftaya 28 Nisan Sıgacık-Teos yürüyüşümüz var.
Doğa ve geziseverleri etkinliğimize bekliyoruz.”dedi.
Etkinlik Sorumluluğunu üstlenen ve yönetim kurulu üyesi Sema Özkul ise şunları söyledi.
Sema Özkul”30 sporcu ile yaptığımız Etkinlik yaklaşık 10 km ve 4 saat sürdü. Yürüyüş sonrası Tatar Alabalık çiftliğinde dinlenme ihtiyaç ve yemek molası verdikten sonra 17de araçla ödemişe hareket ettik.
Etkinlik planlandığı gibi ve başarıyla tamamlandı.
Dombaylıdan başlanan yürüyüş Adala köprüsü,Adala Volkanik Kanyonu,Gediz Nehri,Suuçtu Şelalesi,Titreyen Göl ve Kız Köprüsü üzerinden devam ederek balık çiftliğinde sona erdi”dedi.