• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

DOKTORLAR TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE İŞ BIRAKTI

Sağlıkta şiddete bir yenisi daha eklendi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında öldürülmesinin ardından Türkiye’nin her yerinde sağlık çalışanları iş bırakma eylemi yaptı.

Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Kardiyoloji uzmanı olan Ekrem Karakaya başka bir devlet hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir hastanın saldırısına uğrayarak ağır yaralanan doktor Karakaya tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Aynı silahla kendini vurarak intihar girişiminde bulunan saldırgan da müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Türk Tabipleri Birliği, Doktor Ekrem Karakaya’nın görevi başında katledilmesi nedeniyle grev kararı aldıklarını açıkladı. TTB, paylaşımın devamında “Şiddete karşı 7-8 Temmuz’da grevdeyiz!” ifadelerini kullandı.

Doktorlar 7-8 Temmuz’da greve girecek ancak, hastanelerin Acil bölümleri 7-24 açık olacak.

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın cenaze töreni memleketi Kayseri’de yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı cenazede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karakaya’nın ailesiyle telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Cenaze töreninde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Başkasının yaşamını korumak için yemin eden bir hekimimizin canına kıyıldı. Bir baba, bir evlat, bir eş, bir hekim kardeşimizi hayattan kopardılar. Canice katledildi. Allahtan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına, sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Terörle verdiğimiz bu sınavı, hep birlikte sağlıkta şiddet için de vereceğiz. Hiçbir hekim arkadaşım asla yalnız olduğunu hissetmemeli. Devlet iradesinin bütün gücüyle yanımızda olduğunu bilelim. Sağlık çalışanlarına, hekim arkadaşlarımıza kalkan her bir el toplumumuzun, halkımızın canına kast etmiş anlamına gelir. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.